17:25:10 - سه شنبه 6 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندارفهیم سمنان خواستارشد؛
اقدامات لازم جهت پرواز هواپیماهای غول پیکر در «فرودگاه سمنان» صورت گیرد
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین –  استاندار سمنان گفت: نگرانی عمده در بحث اقتصاد کشور کاغذ بازی های اداری است و دولت الکترونیک اقدام مثبت دولت تدبیر و امید برای رفع این مشکل است.

به گزارش سمنان لاین از ایرنا، سید شهاب الدین چاوشی روز سه شنبه در نشست شورای اداری استان سمنان در سالن یادگار امام(ره) استانداری افزود: اختیارات بانک های استان برای ارایه تسهیلات محدود است و از وزیر امور اقتصادی و دارایی می خواهیم برای افزایش اختیارات این بانک های تلاش کنند.

وی اظهار داشت: باید منویات رهبر انقلاب در بحث اقتصاد مقاومتی در اولویت قرار گیرد و برای خارج کردن کشور از رکود و بیکاری باید همه ما بپاخیزیم.

وی خاطرنشان کرد: اکنون مشکل عمده در بازار استان، نوسانات ارزی و رکود است که باید وزارت امور اقتصادی و دارایی برای رفع این مشکل اقدام کند.

چاوشی ادامه داد: راهکارهایی برای گشایش اقتصادی در بخش معدن سمنان در نظر گرفته شده و همکاری سازمان حفاظت محیط زیست برای راه اندازی واحدهای معدنی جدید در این استان اجتناب ناپذیر است.

وی اضافه کرد: برای پذیرش صنایع مادر،  استان سمنان به دلیل وسعت قابل توجه آمادگی دارد.

وی افزود: ورودی استان از سمت تهران و شریف آباد نیازمند بازسازی است و وزارت امور اقتصادی و دارایی برای تردد شهروندان در این منطقه ، اقدام کند.

استاندار سمنان همچنین درخصوص فرودگاه سمنان دراین نشست گفت: در بحث توسعه و ترمینال فرودگاه سمنان نیازمند مساعد دولت هستیم و وزارت امور اقتصادی و دارایی برای پرواز و فرود هواپیماهای غول پیکر در مرکز استان اقدام کند.

(شایان ذکراست با افتتاح فرودگاه سمنان ، مسافرت بخش قابل توجهی از شهروندان شهرستانهای دامغان،سمنان،مهدیشهر،سرخه،گرمسار،آرادان و حتی فیروزکوه دراستان تهران و… از این فرودگاه صورت خواهدگرفت)

چاوشی اظهار داشت: سمنان از ظرفیت های ارزشمندی در بخش گردشگری برخوردار است و استان در بخش گردشگری سلامت و طبیعی می تواند با تامین زیرساخت ها در جایگاه مطلوب کشور قرار گیرد.

وی تصریح کرد: احیا بافت های تاریخی استان سمنان برای جذب گردشگر و رونق در بخش صنعت و معدن در اولویت قرار دارد.

چاوشی گفت: اصلاح الگوی مصرف و افزایش سامانه های نوین آبیاری باید در دستور کار دستگاه های اجرایی سمنان قرار گیرد.

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب