15:16:03 - دوشنبه 5 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
30 میلیارد ریال برای بازسازی 20 درصد لوله های فرسوده آب روستاهای مهریشهر نیاز است
کانال تلگرام سمنان لاین

 مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان سمنان گفت : برای بازسازی 20 درصد لوله های فرسوده انتقال آب مناطق روستایی شهرستان مهدیشهر به بیش از 30 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

منصور کشاورزیان روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : بحران کمبود آب در بیش از 20 درصد از مناطق روستایی شهرستان مهدیشهر محسوس است و فرسودگی لوله های انتقال آب روز به روز بر تشدید این تنش در شهرستان می افزاید.
وی بیشترین فرسودگی لوله های انتقال آب در مناطق روستایی مهدیشهر را در شهمیرزاد اعلام کرد و اظهارداشت : بیش از 14 درصد لوله های انتقال آب در مناطق روستایی شهر شهمیرزاد فرسوده است.
وی با بیان این که کمبود اعتبار مهم ترین دلیل تشدید روز افزون فرسودگی لوله های انتقال آب مناطق روستایی است، خاطرنشان کرد : حدود 70 درصد آب آشامیدنی مناطق روستایی شهرستان مهدیشهر از آب زیرزمینی، چشمه ها و آب های سطحی تامین می شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان سمنان ادامه داد : روستاهای شهرستان مهدیشهر در زمان اوج مصرف 15 لیتر بر ثانیه با کمبود آب آشامیدنی مواجه است که باید برای رفع این معضل در کمترین زمان ممکن اقدام کرد.
کشاورزیان اضافه کرد : برای رفع کمبود آب در مناطق روستایی شهرستان مهدیشهر برای کوتاه مدت تا پایان اسفند امسال یک حلقه چاه حفر می شود.
به گزارش ایرنا ، میانگین سرانه مصرف آب در کشور حدود 200 لیتر در شبانه روز و در استان سمنان 160 لیتر است، در استان سمنان حدود یک میلیارد و 250 میلیون مترمکعب آب در سال تولید می شود.
284 روستاهای استان سمنان با استفاده از 33 حلقه چاه، 91 دهنه چشمه و 15 رشته قنات تامین آب می شود.
استان سمنان بیش از 700 هزار و شهرستان مهدیشهر دستکم 50 هزار تن جمعیت دارد.
75 درصد آب آشامیدنی استان سمنان از منابع زیرزمینی و 25 درصد از آب های سطحی و دیگر منابع تامین می شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب