15:20:03 - دوشنبه 5 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تفکر جزیره ای مسئولان مانع اجرای اقتصاد مقاومتی و رونق کسب و کار در استان سمنان می شود
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان گفت : تفکر جزیره ای مسوولان و مدیران دستگاه های اجرایی مانع اجرای برنامه اقتصاد مقاومتی و رونق کسب و کار در این استان می شود.

به گزارش سمنان لاین ازایرنا آیت الله سیدمحمد شاهچراغی افزود : اهداف و سیاست های اقتصاد مقاومتی با عملکرد جزیره ای دستگاه های اجرایی و مسوولان محقق نمی شود و باید با وحدت و یکپارچگی برای تحقق آن تلاش کرد.
وی اظهارداشت : اولویت در بحث اقتصاد مقاومتی استفاده از سیاست واحد بوده چرا که فعالیت های متمرکز به موفقیت منتهی می شود.
وی پراکنده کاری دستگاه ها در بحث اقتصاد مقاومتی را زمینه ساز از بین رفتن اعتبارات دانست و خاطرنشان کرد : زمانی که دستگاه های مختلف به صورت جزیره ای وارد بحث اقتصاد مقاومتی شوند برنامه هایشان سرانجامی نخواهد داشت‌.
امام جمعه سمنان شناخت توانایی های دستگاه ها را کمک به تحقق اقتصاد مقاومتی اعلام و اضافه کرد : حرکت متمرکز باعث شناخت مناسب توانایی ها و استفاده مطلوب از اعتبارات در استان می شود.
شاهچراغی با اشاره به وجود همدلی و هماهنگی بین نهادهای اجرایی و مدیران استان برای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی، ادامه داد: لازم است در این راه تمام ظرفیت ها و امکانات از جمله امکانات غیردولتی به کار گرفته شود.
وی با اشاره به سخنان رهبر انقلاب درباره محورهای اجرای برنامه اقتصاد مقاومتی ، تصریح کرد : برای تحقق اقتصاد مقاومتی، بخش خصوصی باید میدان دار اقتصاد در کشور باشند.
به گزارش سمنان لاین ، در 10 ماه سال جاری ، نرخ بیکاری در استان سمنان 8.9 درصد و سه درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیشتر بود و با تحقق کامل ارایه تسهیلات 9 هزار میلیارد ریالی رونق تولید و اجرای طرح‌های اقتصادی در قالب تفاهم‌نامه های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به تعداد 87 طرح با سرمایه گذاری 71 هزار و 510 میلیارد ریال در همایش‌های سرمایه‌گذاری این استان، انتظار می رود اشتغال افزایش و نرخ بیکاری در سمنان کاهش قابل توجهی یابد.
در استان سمنان یکهزار و 800 واحد تولیدی و صنعتی فعالیت دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب