14:07:45 - یکشنبه 4 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
طرح انتقال آب از سد نمرود به گرمسار تا پایان امسال اجرایی می شود
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین- فرماندار گرمسار گفت : طرح انتقال آب از سد نمرود به این شهرستان بیش از 75 هزار نفری با تخصیص اعتبار کافی تا پایان سال جاری اجرایی می شود.

به گزارش سمنان لاین داریوش طاهری روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان این که اجرای این طرج نیاز آبی بخش های صنعت، آشامیدنی و کشاورزی این شهرستان را برطرف می کند، افزود : بیش از سه هزار میلیارد ریال برای اجرای این طرح ملی اعتبار نیاز است.
وی اظهارداشت : آب و برق 2 زیرساخت مهم و ارزشمند برای اجرای طرح های اقتصادی و صنعتی است که با وجود استقرار بیش از 50 درصد واحد تولیدی استان سمنان در گرمسار، این شهرستان اکنون از نبود منابع آبی پایدار رنج می برد.
وی خاطرنشان کرد : حفر چاه های زیر زمینی همواره به عنوان منابع تولید آبی غیر پایدار محسوب می شود و نمی توان با حفر چندحلقه چاه امنیت تولید و صنعت پایدار را در شهرستان گرمسار تضمین کرد.
فرماندار گرمسار اضافه کرد : 16 روستای شهرستان گرمسار با چالش کمبود آب مواجه هستند که اجرای طرح های آبرسانی به این روستاها به بیش از 300 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.
طاهری با بیان این که تامین آب آشامیدنی و توجه به زیرساخت های اقامتی مناطق روستایی 2 مؤلفه اصلی در جلوگیری از مهاجرت جمعیتی است ، گفت: باید با تخصیص اعتبار لازم از تنش آبی در برخی از روستاهای این شهرستان جلوگیری کرد.
گرمسارغربی ترین شهرستان استان سمنان با بیش از 70 هزار تن جمعیت، پنج هزار و 182 کیلومتر مربع وسعت دارد، این شهرستان از شمال به دماوند، از غرب به ورامین، از شرق به شهرستان آرادان و از جنوب به کویر مرکزی محدود می شود.

بر چسب ها: ,
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب