خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
18/02/03 15:52
شناسه خبر : 25222

حسن بیگی مطرح کرد : وزارت نیرو برای رفع کمبود آب در استان سمنان برنامه ارایه دهد

سمنان لاین – نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی گفت : وزارت نیرو برای رفع کمبود آب در استان بیش از 700 هزار نفری سمنان برنامه ارایه دهد. به گزارش سمنان لاین ابوالفضل حسن بیگی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : معتقدیم رفع بحران آب و رونق اقتصادی بخش صنعتی […] ...

سمنان لاین – نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی گفت : وزارت نیرو برای رفع کمبود آب در استان بیش از 700 هزار نفری سمنان برنامه ارایه دهد.

به گزارش سمنان لاین ابوالفضل حسن بیگی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : معتقدیم رفع بحران آب و رونق اقتصادی بخش صنعتی و کشاورزی این استان درگرو انتقال آب از سایر حوزه ها به سمنان است.
وی اظهارداشت : همه درک مشترکی از شرایط موجود آب در استان داریم و برای خروج از این چالش جدی باید یکپارچه عمل کرد.
وی خاطرنشان کرد : بخش خصوصی و سازمان جهاد کشاورزی و شرکت آب منطقه ای سمنان باید با اتحاد ، راهکارهای پیشنهادی برای کاهش مشکلات بخش آب در این استان را عملیاتی کنند.
نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی همچنین جلوگیری ازهدررفت آب ناشی از بارش های زمستانی را راهکاری دیگر برای کاهش معضل کم‌آبی کشاورزان در استان برشمرد و ادامه داد: با این اقدام آب پشت سدها ذخیره شده و بخشی از نیاز این بخش به آب تأمین می‌شود.
به گزارش ایرنا، هفته گذشته نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بررسی لایحه بودجه 97، با مطالعه انتقال آب خزر به فلات مرکزی کشور مخالفت کرده بودند.
حسن بیگی با بیان این که برای تامین و رفع کمبود آب در استان سمنان در چند سال گذشته نظرات کارشناسی قابل توجهی ارایه شده، اما تاکنون این برنامه ها برای حل مشکلات خشکسالی برای درازمدت کارساز نبوده است، تصریح کرد : در بعضی از استان های کشور با تغییر الگوی مصرف و فرهنگ سازی، بخش قابل توجهی از مشکلات کم‌آبی برطرف شده، اما در سمنان اینطور نبوده است.
به گزارش سمنان لاین ، در استان سمنان حدود یک میلیارد و 250 میلیون مترمکعب آب در سال تولید می شود که هفت درصد از آن به مصارف خانگی اختصاص دارد، میانگین سرانه مصرف آب در کشور حدود 200 لیتر در شبانه روز و در استان سمنان 160 لیتر و کمتر از متوسط کشوری ا