15:52:26 - شنبه 3 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حسن بیگی مطرح کرد : وزارت نیرو برای رفع کمبود آب در استان سمنان برنامه ارایه دهد
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی گفت : وزارت نیرو برای رفع کمبود آب در استان بیش از 700 هزار نفری سمنان برنامه ارایه دهد.

به گزارش سمنان لاین ابوالفضل حسن بیگی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : معتقدیم رفع بحران آب و رونق اقتصادی بخش صنعتی و کشاورزی این استان درگرو انتقال آب از سایر حوزه ها به سمنان است.
وی اظهارداشت : همه درک مشترکی از شرایط موجود آب در استان داریم و برای خروج از این چالش جدی باید یکپارچه عمل کرد.
وی خاطرنشان کرد : بخش خصوصی و سازمان جهاد کشاورزی و شرکت آب منطقه ای سمنان باید با اتحاد ، راهکارهای پیشنهادی برای کاهش مشکلات بخش آب در این استان را عملیاتی کنند.
نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی همچنین جلوگیری ازهدررفت آب ناشی از بارش های زمستانی را راهکاری دیگر برای کاهش معضل کم‌آبی کشاورزان در استان برشمرد و ادامه داد: با این اقدام آب پشت سدها ذخیره شده و بخشی از نیاز این بخش به آب تأمین می‌شود.
به گزارش ایرنا، هفته گذشته نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بررسی لایحه بودجه 97، با مطالعه انتقال آب خزر به فلات مرکزی کشور مخالفت کرده بودند.
حسن بیگی با بیان این که برای تامین و رفع کمبود آب در استان سمنان در چند سال گذشته نظرات کارشناسی قابل توجهی ارایه شده، اما تاکنون این برنامه ها برای حل مشکلات خشکسالی برای درازمدت کارساز نبوده است، تصریح کرد : در بعضی از استان های کشور با تغییر الگوی مصرف و فرهنگ سازی، بخش قابل توجهی از مشکلات کم‌آبی برطرف شده، اما در سمنان اینطور نبوده است.
به گزارش سمنان لاین ، در استان سمنان حدود یک میلیارد و 250 میلیون مترمکعب آب در سال تولید می شود که هفت درصد از آن به مصارف خانگی اختصاص دارد، میانگین سرانه مصرف آب در کشور حدود 200 لیتر در شبانه روز و در استان سمنان 160 لیتر و کمتر از متوسط کشوری ا

بر چسب ها: ,
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. محسن   فوریه 3, 2018  

    به قول آقای حاج آقا شاهچراغی نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان که قبلا فرموده بودند هر وقت نام استانهایی مثل قزوین. زنجان، یزد، کرمان، کرمانشاه، تهران، اصفهان، بوشهر، اردبیل، قم ، همدان ، ایلام و… تغییر کرد اونوقت ……

  2. از دامغان   فوریه 3, 2018  

    خیلی از همشهریان دامغانی در سمنان زندگی می کنند ، کار می کنند و در ادارات استان سمنان مسئولیت دارند. از نماینده ما بعید بود چنین اظهاراتی که هیچ دردی از بیکاری و… را دوا نمی کند ، داشته باشند و مردم سمنان و خیلی از نقاط استان را نسبت به دامغان و نماینده اش بدبین کنند.

  3. صابریان   فوریه 3, 2018  

    خوبه خود آقای حسن بیگی هم میگه ((((( استان سمنان))))) .پس چرا دکترجان بی جهت همه را به جان هم میاندازی؟