12:14:26 - سه شنبه 30 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
روزهای پایانی وعده مسئولان در راه اندازی «فرودگاه سمنان»
کانال تلگرام سمنان لاین

ارسال شده توسط مخاطب هم استانی

افتتاح فرودگاه سمنان را باور کنیم؟

عصر روز هفدهم مردادماه ۹۶ فرودگاه سمنان‌میزبان مدیرعامل محترم شرکت فرودگاههای کشور و هیات همراه بود.

روزی که مسوولان استان و شهرستان سمنان هم برای چندمین بار پیاپی در این فرودگاه دورهم جمع شدند . عصری که موثرین و معتمدین همیشه حاضر در قالب بنیادهای مردمی و مطالبه گر هم ، گرمابخش این اتفاق مهم بودند.

بگذریم که طبق معمول از پتانسیلها و قابلیتهای فرودگاه سمنان و نیاز به راه اندازی آن شنیدیم و البته این بار یک نکته جدید و پر از تفسیر و تامل از عالیترین مقام شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی کشور که به حق فرمودند:

فرودگاه سمنان مظلوم واقع شده است. و یا اینکه در پاسخ به خبرنگاران تأکید داشتند: تا شش ماه آینده فرودگاه سمنان عملیاتی خواهد شد.
این وعده ایشان بارقه امید را در دلهای منتظر این مردم مظلوم همانند فرودگاهش روشن کرد. وعده ای که به سرعت تیتر خبرها شد و باز هم به ما انتظار را دیکته کرد. انگار که باید مردم سمنان‌که بخوانید مردم شهرستانهای استان باز هم باید دستان خود را در تابستان ۹۶ سایه بان چشمهای خود کنند تا از دوردستها بهمن ۹۶ را پیدا کنند تا شاید در دهه مبارک فجر اولین هواپیمای مسافربری را برفراز آسمان  مرکز استان خود پیدا کنند.
از آن روز بیش از ۵ ماه می گذرد و اگر طبق تقویم زمانی پیش برویم باید در بهمن ۹۶ فرودگاه سمنان عملیاتی شود.
از آن روز تاکنون جلسات متعددی برای راه اندازی فرودگاه سمنان در مرکز استان و در پایتخت برگزار شده است. جلساتی که خوشبینانه حدس بزنیم حدود ۳ تا ۴ سالی است مرتبا برگزار شده که البته نگارنده برای آنکه کام مخاطبان محترم را تلخ نکند از ذکر تعداد بیشتر سالها اجتناب می ورزد.
بهرحال روز شمار پایانی وعده راه اندازی فرودگاه سمنان از سال و ماه به روز رسیده است.
آیا واقعا باید باور کنیم که فرودگاه سمنان ظرف روزهای آینده راه اندازی می شود؟ یا همچنان شاهد افتتاح یک به یک سایر فرودگاههای کشور باشیم که دیگر نباید بدنبال آن باشیم که فرودگاه مراکز استان باشند چون ما همچنان تنها مرکز استان فاقد فرودگاه در کشور هستیم.‌

البته نگارنده افتتاح فرودگاه پارس آباد مغان را که هفته پیش اتفاق افتاد را به مردم غیور این منطقه دلاورپرور تبریک می گوید.
اما سخنی با استاندار جدید سمنان دکترچاووشی عزیز ؛

آقای استاندار مرکز استانی که امروز جایگاه حضور گرم شماست تا بخواهید از مظلومیت ، قصه های پرغصه فراوان دارد. یکی از این مظلومیتها فقدان فرودگاه است. جنابعالی سکاندار استانی شده اید که مرکز استانش فرودگاه ندارد.
مردم استان از شما مدیر سختکوش و مدبر انتظار دارند که روزهای نخست تکیه شما بر عالیترین مسند اجرایی استان سمنان ، همزمان را با راه اندازی فرودگاه سمنان باشد.

در این راستا از جنابعالی انتظار می رود در اولین فرصت در فرودگاه سمنان حضور یابید و با بازدید میدانی خود رهنمودهای لازم را برای پایان انتظار مردم اکثرنقاط استان سمنان علی الخصوص شهرستان های دامغان،سمنان ،سرخه،مهدیشهر،آرادان ،گرمسار و برخی نقاط خارج از استان مانند فیروزکوه و… جهت راه اندازی فرودگاهشان صادر فرمایید.

انتظاری که پس از سالها گذر زمان و وعده های تکراری و خسته کننده مسوولان ، می تواند نیاز به تجدید قوا را در برخی امور به طور ملموس آشکار سازد. امری که حضرتعالی به درستی در اولین جلسه شورای اداری استان از آن سخن گفتید.
آقای استاندار : مردم استان چشم انتظار راه اندازی فرودگاهند. پایان انتظار این مردم‌باشید . انتهای خروج سمنان از بن بستها و مظلومیتهای خواسته و ناخواسته راهی دور و پراز سنگلاخ است که باید با دستان پرتوان شما ترمیم گردیده و در کوتاهترین زمان ممکن به انتها برسد. فرودگاه تنها پروژه مظلوم مرکز استان‌نیست. در مقالی دیگر و البته مقالات بی شمار دیگر که باید برایش تالیفاتی داشت به مظلومیتهای این شهر عزیز خواهیم پرداخت.
راه میان‌بر و کوتاه برای پایان این مظلومیتها ، مقایسه مرکز استان با مراکز استانهای دیگر کشور است و بهترین گواه این ادعا ، زمانی است که در فهرست مراکز استانهای دارای فرودگاه ، نام‌سمنان را همچنان نمی یابیم.

در پایان یادآورمی شویم از اتفاقات اخیر در فرودگاه های کشور بخصوص مهرآباد و امام در تهران که کوچک و بزرگ ، وجود فرودگاه سمنان بعنوان معین فرودگاههای تهران  را بسیار ضروری دانسته که درصورت افتتاح شاهد سرگردانی بسیاری از هموطنانمان نبودیم./

یک هم استانی

 

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
 1. سمنان مهدی   فوریه 2, 2018  

  آقای استاندار محترم علت این عقب ماندگی بدلیل ضعف ونا توانی مسئولین شهرستان است که اکنون که شش هفت سال است بازار عملیاتی شدن فرود گاه داغ شده است کار فقط در نمایشات ودید وباز سطحی نگری خلاصه شده و عملآ دو سه سالی است که امسال وسال دیگر میشود …

 2. داود پی گیر   ژانویه 31, 2018  

  درود بر نویسنده فهیم و نکته سنجی که دقیقا مظلومیت سمنان مظلوم و گوشه ای از از این مظلومیت را بیان فرمود. سمنان لاین متشکریم . استاندار عزیز منتظریم

 3. حسین   ژانویه 31, 2018  

  با سلام
  من خود از نزدیک فرودگاه سمنان را دیدم بصورت موقت آماده شده
  فقط باید به گفته مدیر فرودگاه مسئولین استان بصورت جدی پیگیری کنند تا در دهه فجر پرواز برقرار باشد

 4. از فیروزکوه   ژانویه 30, 2018  

  آفرین به این نویسنده که یادی هم از ما کرد. مردم فیروزکوه با فاصله کوتاهی از سمنان که البته با بزرگراه شدن آن کمتر هم می شود راحت تر می توانند در مقایسه با ترافیک جاده فیروزکوه به پایتخت و ترافیک شهر تهران، به پرواز به سایر نقاط کشور از فرودگاه سمنان بهره ببرند. ان شاا… فرودگاه شما سمنانی های خوب همسایه و البته هموطن زودتر افتتاح بشه.

 5. مرتضایی-ک   ژانویه 30, 2018  

  نگارنده این مطالب وزین نگفتند چند تا جلسه تاکنون برای راه اندازی فرودگاه سمنان برگزار شده و یا چقدر وعده داده شده. ولی فکر کنم بیش از 20 تا 30 جلسه و البته وعده. اما……….بی نتیجه

 6. حسن   ژانویه 30, 2018  

  شاهرود فرودگاه دارد. سمنان بعنوان مرکز استان ندارد. جل الخالق!!!!

 7. داریوش   ژانویه 30, 2018  

  عالی بود. مطالبی دقیق و واقعی از مظلومیت های مرکز استان.