خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
18/01/28 12:39
شناسه خبر : 24937

مباحثه دو هم استانی سمنانی و شاهرودی در مطالباتشان از استاندارجدیدسمنان

سمنان لاین – مطالب ارسالی از دومخاطب هم استانی در بخش مخاطبین سمنان لاین در راستای اطلاع رسانی منتشرمی گردد. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست. اقای استاندار لطفا آمار های مختلف خصوصا امار بودجه استان در سه دهه گذشته رو مطالعه نمایید، ببینید که بودجه یک استان چگونه و وطور […] ...

سمنان لاین – مطالب ارسالی از دومخاطب هم استانی در بخش مخاطبین سمنان لاین در راستای اطلاع رسانی منتشرمی گردد. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست.

اقای استاندار

لطفا آمار های مختلف خصوصا امار بودجه استان در سه دهه گذشته رو مطالعه نمایید، ببینید که بودجه یک استان چگونه و وطور هزینه شد؟ سهم مناطق مختلف استان چقدز بود؟!

استاندار محترم
با شفاف سازی امار بودجه های دهه های گذشته، ان گره کوری که ایت ا… شاهچراغی هم فرمودند باز میشود، با این شفاف سازی جلوی ….گری ها رو بگیرید، جلوی مظلوم نمایی ها رو بگیرید…

شما میتوانید سطح امکانات و خدمات در شهرهای مختلف استان رو بررسی کنید… در بخش های مختلف … بر همین اساس برای توسعه متوازن در همه نقاط استان اقدام نمایید.

اقای چاووشی
در یکی دوسال اخیر، بخاطر توجه دولت به روستاها و افزایش بودجه انها، بودجه منطقه ای که روستای بیشتری دارد کمی افزایش یافت (انهم بعد از چند دهه اما متاسفانه …. گر ها این چند دهه را نمیبینن و نمیگویند) ظاهرا لازم است نقشه و تعداد روستا شهرستان های استان را به این … گرها اموزش دهید و یاداوری کنید

اقای استاندار
مردم شرق استان بارها و بارها وعده ها و سخنان خوب هم شنیدند اما در عمل چیزی ندیدند
اگر دقت کنید مردم شرق استان ، منطق وعده ها را برای خود انتخاب کردند

حتی در یکی دو شالی که با سر وصدای زیاد و داد و هوار و به همان دلایلی که ذکر شد، بودجه افزتیش یافت، شاهد بودیم که این افزایش یودجه در خبر ها بوده چراکه حتی فرماندار هم از عدم تخصیص ان بودجه ها گفت اما اینها رو بازهم جماعت هوچی گر ندیدی و نشنید….

تورو بخدا منصف باشید

و اینک پاسخ یک هم استانی سمنانی به این مخاطب؛

آقای استاندار:
1- مصرانه از شما می خواهیم بررسی فرمائید چگونه بودجه استان به تفکیک شهرستانها طی چند سال اخیر تقسیم شده است. برخی مدیران عافیت طلب از ترس  …، بیشترین بودجه استان طی چندسال اخیر را به شهرستان شاهرود اختصاص داده اند.
2- آقای استاندار ملاحظه فرمایند که فرودگاه کدام شهرستان استان فعال است. در راه آهن کدام شهرستان ، مجموعه ورزشی معظمی ساخته اند که در کشور نظیر ندارد.

پلهای روگذر ورودی و خروجی کدام شهرستان سالهاست تکمیل و راه اندازی شده اما در مرکز استان عمر احداث یک پل به بیش از 14 سال می رسد و هنوز کامل نیست و یا پل روگذر شهرک صنعتی سمنان که سالهاست نیمه کاره رها شده است.

اینها تنها نمونه هایی از بی عدالتی روا داشته شده به مرکز استان در حوزه راه و راه آهن و فرودگاه است که متاسفانه برخلاف قانون ادارات کل راه و راه آهن استان در مرکزاستان نیست.
3-در ادعای قانون گرایی از آقای ح برای مرکزیت استان. اولاً شما را ارجاع می دهیم به کتب تاریخی تا ببینید آن وقتی که سمنان شهرستان بود شهر شما بعنوان یک بخش در تقسیمات کشوری مطرح بود. حال اگر بودجه شهرستان شما توسط شما عزیزان به درستی و عدالت تقسیم می شد حالا این حال و روز بسطام و میامی و بیارجمند و کالپوش و مجن …. نمی بود و شما هم به این وسعت و اندازه!!!!!!! نمی رسیدید.
4- چرا دانشگاه علوم پزشکی سمنان در تمامی شهرستانها دانشکده دارد . بیمارستان ساخته است. چرا دانشگاه علوم پزشکی شاهرود یک رشته هم در بسطام و بیارجمند و میامی ایجاد نکرده. چه برسد به تخت بیمارستانی. احداث بیمارستانهای مجهز با بیش از 700 تخت در شاهرود ( بیشتر از تختهای بیمارستانی شهرستانهای استان) که جمعیتش از مرکز استان هم کمتر است نشانه چیست؟
5- انتقال یکجای 12 تخت دیالیز استان فقط به شاهرود نمونه بی عدالتی نیست. مردم شهرستانهای سمنان و دامغان و مهدیشهر و آرادان و سرخه و گرمسار و میامی هم وطن و یا هم استانی نیستند؟
6-  وجود چند اداره کل  در خارج از مرکز استان کار کیست؟ پارک علم و فن آوری، راه آهن ، راه و ترابری، دخانیات ، سازمان تبلیغات اسلامی و.. . اگر در نحوه اداره این ادارات کل کمی … دلمان نمی سوخت. عملکرد این ادارات کل فقط در حوزه شهرستان … است . نمونه راه و راه آهن که در بند 2 به آن اشاره شد.
و دهها و دهها اتفاق دیگر که همگان بر آن واقفند.
و در پایان چه زیبا استاندار محبوب و قانون گرای استان جناب آقای دکتر چاووشی عزیز در جلسه شورای برنامه ریزی استان در شاهرود که البته بدون حضور نمایندگان شهرستانهای سمنان مهدیشر و سرخه، گرمسار و دامغان و خطاب به مسئولان  یک توصیه بسیار مهمی مبنی بر نداشتن تفکر جزیره ای را بیان فرمودند.
امید است استانی آباد و توسعه یافته داشته باشیم و شما عزیزان همیشه منصف باشیدو حرمت مرکز استان را حفظ نمایید.