12:39:37 - یکشنبه 28 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مباحثه دو هم استانی سمنانی و شاهرودی در مطالباتشان از استاندارجدیدسمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – مطالب ارسالی از دومخاطب هم استانی در بخش مخاطبین سمنان لاین در راستای اطلاع رسانی منتشرمی گردد. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست.

اقای استاندار

لطفا آمار های مختلف خصوصا امار بودجه استان در سه دهه گذشته رو مطالعه نمایید، ببینید که بودجه یک استان چگونه و وطور هزینه شد؟ سهم مناطق مختلف استان چقدز بود؟!

استاندار محترم
با شفاف سازی امار بودجه های دهه های گذشته، ان گره کوری که ایت ا… شاهچراغی هم فرمودند باز میشود، با این شفاف سازی جلوی ….گری ها رو بگیرید، جلوی مظلوم نمایی ها رو بگیرید…

شما میتوانید سطح امکانات و خدمات در شهرهای مختلف استان رو بررسی کنید… در بخش های مختلف … بر همین اساس برای توسعه متوازن در همه نقاط استان اقدام نمایید.

اقای چاووشی
در یکی دوسال اخیر، بخاطر توجه دولت به روستاها و افزایش بودجه انها، بودجه منطقه ای که روستای بیشتری دارد کمی افزایش یافت (انهم بعد از چند دهه اما متاسفانه …. گر ها این چند دهه را نمیبینن و نمیگویند) ظاهرا لازم است نقشه و تعداد روستا شهرستان های استان را به این … گرها اموزش دهید و یاداوری کنید

اقای استاندار
مردم شرق استان بارها و بارها وعده ها و سخنان خوب هم شنیدند اما در عمل چیزی ندیدند
اگر دقت کنید مردم شرق استان ، منطق وعده ها را برای خود انتخاب کردند

حتی در یکی دو شالی که با سر وصدای زیاد و داد و هوار و به همان دلایلی که ذکر شد، بودجه افزتیش یافت، شاهد بودیم که این افزایش یودجه در خبر ها بوده چراکه حتی فرماندار هم از عدم تخصیص ان بودجه ها گفت اما اینها رو بازهم جماعت هوچی گر ندیدی و نشنید….

تورو بخدا منصف باشید

و اینک پاسخ یک هم استانی سمنانی به این مخاطب؛

آقای استاندار:
1- مصرانه از شما می خواهیم بررسی فرمائید چگونه بودجه استان به تفکیک شهرستانها طی چند سال اخیر تقسیم شده است. برخی مدیران عافیت طلب از ترس  …، بیشترین بودجه استان طی چندسال اخیر را به شهرستان شاهرود اختصاص داده اند.
2- آقای استاندار ملاحظه فرمایند که فرودگاه کدام شهرستان استان فعال است. در راه آهن کدام شهرستان ، مجموعه ورزشی معظمی ساخته اند که در کشور نظیر ندارد.

پلهای روگذر ورودی و خروجی کدام شهرستان سالهاست تکمیل و راه اندازی شده اما در مرکز استان عمر احداث یک پل به بیش از 14 سال می رسد و هنوز کامل نیست و یا پل روگذر شهرک صنعتی سمنان که سالهاست نیمه کاره رها شده است.

اینها تنها نمونه هایی از بی عدالتی روا داشته شده به مرکز استان در حوزه راه و راه آهن و فرودگاه است که متاسفانه برخلاف قانون ادارات کل راه و راه آهن استان در مرکزاستان نیست.
3-در ادعای قانون گرایی از آقای ح برای مرکزیت استان. اولاً شما را ارجاع می دهیم به کتب تاریخی تا ببینید آن وقتی که سمنان شهرستان بود شهر شما بعنوان یک بخش در تقسیمات کشوری مطرح بود. حال اگر بودجه شهرستان شما توسط شما عزیزان به درستی و عدالت تقسیم می شد حالا این حال و روز بسطام و میامی و بیارجمند و کالپوش و مجن …. نمی بود و شما هم به این وسعت و اندازه!!!!!!! نمی رسیدید.
4- چرا دانشگاه علوم پزشکی سمنان در تمامی شهرستانها دانشکده دارد . بیمارستان ساخته است. چرا دانشگاه علوم پزشکی شاهرود یک رشته هم در بسطام و بیارجمند و میامی ایجاد نکرده. چه برسد به تخت بیمارستانی. احداث بیمارستانهای مجهز با بیش از 700 تخت در شاهرود ( بیشتر از تختهای بیمارستانی شهرستانهای استان) که جمعیتش از مرکز استان هم کمتر است نشانه چیست؟
5- انتقال یکجای 12 تخت دیالیز استان فقط به شاهرود نمونه بی عدالتی نیست. مردم شهرستانهای سمنان و دامغان و مهدیشهر و آرادان و سرخه و گرمسار و میامی هم وطن و یا هم استانی نیستند؟
6-  وجود چند اداره کل  در خارج از مرکز استان کار کیست؟ پارک علم و فن آوری، راه آهن ، راه و ترابری، دخانیات ، سازمان تبلیغات اسلامی و.. . اگر در نحوه اداره این ادارات کل کمی … دلمان نمی سوخت. عملکرد این ادارات کل فقط در حوزه شهرستان … است . نمونه راه و راه آهن که در بند 2 به آن اشاره شد.
و دهها و دهها اتفاق دیگر که همگان بر آن واقفند.
و در پایان چه زیبا استاندار محبوب و قانون گرای استان جناب آقای دکتر چاووشی عزیز در جلسه شورای برنامه ریزی استان در شاهرود که البته بدون حضور نمایندگان شهرستانهای سمنان مهدیشر و سرخه، گرمسار و دامغان و خطاب به مسئولان  یک توصیه بسیار مهمی مبنی بر نداشتن تفکر جزیره ای را بیان فرمودند.
امید است استانی آباد و توسعه یافته داشته باشیم و شما عزیزان همیشه منصف باشیدو حرمت مرکز استان را حفظ نمایید.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
 1. سعید   فوریه 1, 2018  

  آنچه امروز شاهد آنیم فرودگاه فعال شاهرود است و فرودگاه غیر فعال سمنان
  آنچه امروز شاهدش هستیم تمرکز دانشگاهها در شاهرود و دریغ از یک رشته و دانشکده در اطراف شاهرود و برعکس توزیع دانشگاههای سمنان در سایر شهرستانها
  آنچه همین امروز همین امروز بله همین امروز شاهدش هستیم مثل سالهای قبل بیشترین پروژهای عمرانی قابل افتتاح استان به مناسبت دهه مبارک فجر با بیشترین هزینه فقط در شاهرود بعنوان یک شهرستان و مابقی شهرستانها و حتی پرجمعیت ترین شهر استان یعنی مرکز استان بسیار کمتر.
  آنچه امروز شاهدش هستیم وضعیت ایده ال راههای شاهرود و پلهای روگذر این شهر و وضعیت اسف بار پلها و کمربندی و جاده های منتهی به مرکز استان
  آنچه امروز شاهدش هستیم و این هم استانی شاهرودی هم تایید کرد وضعیت فراتر از یک شهرستان ، مربوط به حوزه بهداشت درمان شاهرود نسبت به مرکز استان و سایر شهرستانهای استان.‌ضمنابفرمایید فریادهای امام جمعه محترم میامی درباره بیمارستانی که توسط شما شاهرودیها نیمه کاره رها شده و تکمیل نمی کنید برای چیست؟ شمایی که مدعی هستید وقتی بیمارستان میامی زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی شاهرود قرار گرفته ، گل و بلبل شده.نکند نگرانید اگر در میامی بیمارستان بزنید دیگر مجروحین و مصدومین و تلفات جاده ای را به شاهرود نمی آورند. جالب است تمام آمار ارایه شده توسط شما برای تعدد تلفات و مصدومین در حوزه راه شهرستان میامی است نه شاهرود. چرا برای میامی محرومیت می خواهیم ولی برای خود توسعه؟ مگر مردم شهرستان میامی با ۵۰ هزار نفر جمعیت شهری و روستایی هم استانی و هم وطن ما نیستند؟
  مگر شما اولین اورژانس هوایی استان را در شاهرود ایجاد نکردید؟ پس چرا چشم دیدن اورژانس هوایی هلال احمر استان را ندارید
  بگدار تا بگویم آرادان عزیز شهرستان شد. سرخه و مهدیشهر از مرکز استان ، شهرستان شدند . چرا شما مدعیان به اصطلاح توسعه متوازن و عدالت نمی گذارید بسطام شهرستان شود؟
  بگذار تا نگویم که آنچه شاهدش هستیم داستانی به قطر یک عمر زندگی دارد. آنچه که امروز به نام توسعه نامتوازن استان از آن یاد می کنید متوازنش در سمنان و دامغان و گرمسار و مهدیشهر و سرخه و آرادان است و نامتوازنش در شاهرود. چرا که بیشترین توجه در استان به شاهرود است. این یعنی توسعه نامتوازن.
  عزیز برادر باز هم توصیه می کنم به اندازه سهم خویش از این سفره نانی بردارید . بگذارید دیگران هم بهره ببرند. الجار ثم الدار. حداقل به بسطام و میامی و بیارجمند رحم کنید.
  آقای استاندار عزیز لطفا بدانید و بخواهید و قضاوت کنید. آنهم فقط در همین حدی که به آن اشاره شد. چون بی حد و اندازه بودن فریادها و مظلوم نمایی های شرق استان آنقدر زیاد است که اگر بخواهیم برای پاسخ مستدل و منطقی همراه با سند و مدرک پوچی ادعاهای انان ، سند رو کنیم یک دنیا فضا برای بایگانی نیاز داریم و یک عمر روشنگری.
  خواهشا قانون را اجرا و از مظلوم نمایی های زیاده خواهان نترسید. دست خدا بالاترین دستهاست.

 2. یک پاسخ   ژانویه 31, 2018  

  با سلام و اجترام خدمت شما
  چند وز قبل دیدگاهی درباره این نوشته ارسال کردم که متاسفانه منتشر نشده است، از آنجایی که احتمال دادم که دیدگاه اصلا ارسال نشده باشد مجددا ارسال می کنم.
  امیدوارم این دیدگاه منتشر گردد.
  با تشکر

  1. اقای استاندار، لطفا به هوچی گری ها نگاه نکنید و به جای امارهای کاغذی بروید و ببینید که اگر یک منطقه بعد از چند دهه، در “چند مورد” بودجه بیشتری داشته، ایا این بودجه تخصیص یافته و یا صرفا روی کاغذ بوده است!!!
  اقای استاندار، مشکلات امروز ناشی از چند دهه سوء مدیریت است پس لطفا چند دهه گذشته را بررسی نمایید

  2. آقای استاندار،
  فرودگاه شاهرود برای منطقه ای که مثلا قطب کشاورزی و گردشگری استان بود (آنهم در حرف نه در عمل) چند دهه است قرار بوده کامل شود اما هنوز هم می دانید که کامل نیست.
  این فرودگاه قرار بود پایانه صادراتی شود برای صادرات محصولات،
  قرار بود تکمیل شود تا در مجموعه اقدامات وزیرساختهای لازم برای گردشگری ، کمکی به گردشگری منطقه و ایجاد اشتغال نماید اما……
  اقای استاندار چند دهه مردم رو با همین فرودگاه سرگرم کردند … تور ورخدا به همه ابعاد نگاه کنید

  ***لطفا به امکاناتی که ادارات کل در مرکز استان با بودجه استان ساخته اند و امکانات مرکز استان در همه بخش ها دقت کنید.
  آقای استاندار ، باورتان نمی شود که شهری با داشتن تیم های ورزشی داخل سالن که حتی تا مسابقات سطح یک کشوری هم پیش می روند ، یک سالن ورزشی چند ده نفره استاندارد ندارد، حتی اقای مدیرکل ورزش، قول تکمیل سالن سه هزار نفری را تا اخر سال 95 دادند اما….

  3. اگر مسئولین شهرستانی خطایی میکنند، از ناتوانی و بی کفایت مدیران استانی است که برخورد نکرده و “منخبین”و ” منصوبین” خود را بازخواست نکرده اند،
  آقای استاندار ، درخواست برای شفاف سازی بودجه ها در سالهای گذشته و توجه به مشکلات همه نقاط و بخش های استان به همین جهت بیان می شود تا برای برقراری عدالت قدمی برداشته شود.

  اقایان اگر بودجه مناسب شهرتان و بخش های این شهرستان را کامل و مناسب داده اند، لیست عملکرد بدهند که دقیقا این بودجه کجاها رفته که الان هر آدم منصفی با دیدن وضعیت شاهرود، آن را منطقه ای با مشکلات فراوان و عقب مانده در امکانات و توسعه می داند!!!!
  **اگر به عملکرد خود اطمینان دارید شفاف سازی کنید!!! از چه چیزی هراس دارید؟؟؟؟؟؟؟

  4. اقای استاندار، اگر این هم استانی ما جغرافیا و ریاضی بلد نیست شما لااقل به ایشان یاداوری کنید و پراکندگی جمعیت در شرق استان را هم به ایشان نشان دهید،
  اقای استاندار به این افراد، تعداد 400 کشته و بیش از 2000 زخمی فقط در جاده شاهرود سبزوار را یاداوری کنید و از وضعیت بیمارستان امام حسین در ایام پرمسافر مانند نوروز برای ایشان بگویید. شما از استاندارد های وزارت بهداشت برای احداث بیمارستان و نحوه ی خدمت رسانی مطلوب آگاهید، شما بگویید مگر اینکه اینها دست از این رفنارها بردارند.
  لازم به ذکر است که بیمارستان میامی که مربوط به چند دهه پیش است و همه این منطقه زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی سمنان بود، این بیمارستان در حد یک خانه بهداشت هم نبود اما بعد از ارتقای دانشگاه علوم پزشکی شاهرود تا حد مطلوبی این بیمارستان پیشرفت داشت و شما در جریان هستید اگر اداره کل شهرسازی استان همکاری نماید و ساختمان این بیمارستان را تکمیل کند و تحویل دانشگاه دهد، این بیمارستان به 32 تختخوابی ارتقا پیدا میکند.
  اقای استاندار، لطفا بدور از هیاهو، وضعیت خدمت دهی در بخش بهداشت و درمان شرق استان را قبل و بعد از تفکیک از سمنان، از خود مردم شرق استان بپرسید و ببینید که مردم به شما چه پاسخی می دهند.

  5. اقایان یادشان رفته که قبل از ایجاد تخت های دیالیز در شاهرود، این منطقه محروم از این امکانات بود در حالیکه سالها جلوتر در مرکز استان این امکان فراهم بود..
  اقایان حتی توجه نمی کنند که این مرکز توسط خیرین آماده گردید و به هلال احمر واگذار شد تا این اقدام را انجام دهد.

  این افراد نمی بینند که بزرگترین پروژه هلال احمر استان در نزدیکی مرکز استان ( پایگاه امداد هوایی و آَشیانه بالگرد ) در حال ساخت و تکمیل است.
  اینها نمی بینند که شهری که در اهدای خون رتبه های برتر کشوری دارد سالهاست ساختمان انتقال خونش تکمیل نشده
  هزاران درد دیگر در این بخش وجود دارد اما ظاهرا برخی ها “نمی خواهند” که ببینند!!

  6. آقای استاندار
  به ایشان یاداوری کنید که ادارات کل در شاهرود بوده اند و برخی از آنها از شاهرود به سمنان منتقل شده اند،
  از طرفی اگر شما همان شفاف سازی سی ساله در همه بخش ها را انجام دهیدی می بینید که ادارات کل استان، ادارات کدام شهرستان ها بوده و هستند!!
  همین که مدیران کل استانی که اغلب سمنانی بوده و هستند، از انجام چنین کاری تفره می روند، خود دلیلی برحقانیت مطالبات شرق استان نیست؟؟؟
  نکته جالب دیگر و ان اینکه حتی این افراد به تاریخچه شهر و روند تویسعه شهر خود رد سی سال گذشته نگاه نمی کنند و جالبتر اینکه چون خود قصد ندارند این موضوعات را ببینند، فکر می کنند سایر مردم استان هم این موضوعات رو نمی بینند!! واجبا از این رفتار…

  اقای استاندار، ماهم مخالف تفکر جزیره ای وهستیم و ان شاءا.. این تفکر در سیستم اداری ما از بین برود.
  اقای استاندار، نه حرمت مرکز استان ،که حرمت همه نقاط استان باید حفظ شود و امیدواریم شاهد چنین اقدامی باشیم.

  آقای استاندار
  در پایان ، راه حل همه این موضوعات و مباحث، شفاف سازی است، یک شفاف سازی گسترده (و البته در بودجه آنهم برای بودجه های سی سال گذشته)، آنوقت جامعه و افکار عمومی از کلیه ابعاد ماجرا مطلع شده و این نظارت همگانی، حلال مشکلات خواهد بود.

  موفق و موید باشید.