12:17:31 - یکشنبه 28 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
هزار وعده خوبان یکی وفا نکند/ مثنوی «هفتادمن» افتتاح فرودگاه سمنان!!!
کانال تلگرام سمنان لاین

به گزارش سمنان لاین ابوالقاسم کواکبیان که تازه از بند کسالت رها شده در این مطلب آورده است :

سال‌ها قبل که من و هم‌سالان من جوان بودیم و سری پرشور داشتیم، از دولت‌های وقت تقاضاهای شیرین و جذاب برای شهر و دیارمان مطرح می‌کردیم و مسئولان که عاشق پست و مقام بودند به ما وعده‌های محکم و استوار می‌دادند و قول‌های مردانه که خواسته‌ها را به نحو احسن اجرا خواهند کرد؛ اما هم اکنون نه تنها آن وعده‌ها تحقق نیافته بلکه تقاضاهای جدید نیز بر آن اضافه شده است.
همچنان مسئولان قول می‌دهند و ما دلخوش از قول آنان روزگار را سپری می‌کنیم؛ برای مثال مدیر مسئول همین روزنامه بیست سال قبل بحث انتقال پایتخت سیاسی به سمنان را مطرح کرد تا هم تهران نجات پیدا کند و هم استان سمنان نقش مهم‌تری در کشور داشته باشد، یا گفته شد از شهرستان سرخه تا ورودی سمنان که کمتر از بیست کیلومتر است بلواری بسیار زیبا با درختان مناسب و چراغانی که شب‌ها چون روز روشن باشد، احداث می‌شود تا برای هر مسافری که وارد مرکز استان می‌شود چشم نواز باشد؛ ولی پس از سال‌ها این مسیر همچنان بیابان برهوت است و شب‌ها در تاریکی مطلق به سر می‌برد.
گفته بودند از میدان استاندارد سمنان تا شهرک صنعتی منوریل راه اندازی می‌شود تا هزاران کارگر به راحتی بتوانند به مراکز صنعتی ایاب و ذهاب کنند؛ ولی حتی دریغ از یک اقدام تاثیرگذار اولیه برای این مهم.
گفته بودند جاده آب گرم را به گونه‌ای می‌سازند که وقتی مسافری از اینجا می‌گذرد برخود فرض بداند که تا تنی به آب گرم نزده به مسیر خود ادامه ندهد؛ متاسفانه هم اکنون این جاده با 50 سال پیش نه تنها هیچ فرقی نکرده بلکه خراب‌تر هم شده است؛ طوری که اگر کسی پیاده یا با اسب این مسیر بیست کیلومتری را طی کند، راحت‌تر خواهد بود چون لااقل مطمئن است به مقصد می‌رسد و مجبور نیست اتومبیل خود را در بیابان رها کرده و برگردد.
گفته بودند آب دریای خزر را به سمنان انتقال می‌دهند شوربختانه این پروژه نیز در‌ هاله‌ای از ابهام فروشد و همچنان در مرحله حرف و شعار باقی ماند، از طرفی امسال کمترین نزولات آسمانی را داشتیم و عن قریب دچار بحران آب خواهیم شد، گفته بودند از سمنان تا شهمیرزاد ضمن احداث جاده عریض و دوبانده اقدام به ایجاد مراکز تفریحی و گردشگری می‌کنند؛ برای مثال شهر بازی با آخرین وسایل جدید از چرخ‌ و فلک‌های بزرگ و مدرن گرفته تا قطارهای پیچ در پیچ برای تفریح و سرگرمی، از تونل وحشت گرفته تا ده‌ها وسایل تفریحی دیگر؛ ولی متاسفانه هیچ اقدامی در این زمینه هم انجام نشده است.
گفته بودند کوچه باغ‌های ما را طوری طراحی می‌کنند تا هر عابر یا هر گردشگری تصور کند وارد بهشت برین شده است و برای تفریح و گردش و تمدد اعصاب ترجیحا از این مسیرها و کوچه باغ‌ها عبور کند که با درختانی چون انار و انجیر و انگور و زردآلو و آلوچه آذین بسته شده طوری‌که از باغات اطراف سر برآورده و سایبان این کوچه باغ‌ها شده‌اند؛ اما با کمال تاسف اکثر آن درخت‌ها به ویژه درختان انار خشک شده‌اند و همان کوچه باغ‌های قدیم هم دارد از بین می‌رود و صاحبان آن‌ها در پی تغییر کاربری هستند تا این باغات زیبا را تبدیل به مناطق مسکونی یا حتی تجاری و صنعتی کنند.
خلاصه اگر بخواهیم خواسته‌های مردم این دیار را بیان کنیم، برای مثال افتتاح فرودگاه سمنان که پارسال قرار بود در دهه فجر تعدادی از خانواده‌های شهدا را با اولین پرواز به مشهد مقدس ببرند، مثنوی هفتاد من می‌شود و از حوصله این یادداشت خارج است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. مسعود   ژانویه 30, 2018  

    مسئولان سمنان در حد و اندازه مرکز استان سمنان نیستند.

  2. داریوش   ژانویه 30, 2018  

    متاسفانه مسئولین طراز اول شهرستان سمنان در حد و اندازه مرکز استان نیستند. انگار مرکز استان هیچ کمبودی ندارد. انگار نه انگار که حق این شهرستان به راحتی در استان ضایع می شود و صدایی از این عزیزان در نمی آید.

  3. سمنان اکرمی   ژانویه 28, 2018  

    باعرض معذرت بااین مدیریت شهری که از انجام کارساده درختکاری ومناسب سازی این شهر عاجزند وسر در لاک خود دارند وآدم وقتی پا بدیار آبا واجدادی خود میگذارد واقعآ تآسف میخورد چطور ممکن است آدم گول آن وعدههای عوام فریبانه را بخورد …همه چیز وهمه کار از ساده وجزء به کل میرسد ونه برعکس ….