خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
18/01/27 13:55
شناسه خبر : 24995

تکمیل بیمارستان سوانح و سوختگی استان سمنان در انتظار تأمین اعتبار!

سمنان لاین  – رییس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با اشاره به ضرورت ساخت بیمارستان سوانح و سوختگی در این استان گفت : تکمیل این طرح درمانی نیازمند بیش از 260 میلیارد ریال اعتبار است. به گزارش سمنان لاین مهدی شادنوش در گفت‌ و گو با ایرنا بدون اشاره به پیشرفت فیزیکی این طرح افزود […] ...

سمنان لاین  – رییس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با اشاره به ضرورت ساخت بیمارستان سوانح و سوختگی در این استان گفت : تکمیل این طرح درمانی نیازمند بیش از 260 میلیارد ریال اعتبار است.

به گزارش سمنان لاین مهدی شادنوش در گفت‌ و گو با ایرنا بدون اشاره به پیشرفت فیزیکی این طرح افزود : مجموع اعتبار مورد نیاز برای ساخت این بنای درمانی 460 میلیارد ریال برآورد شده بود که تاکنون 200 میلیارد ریال آن تخصیص یافته است.
وی با بیان این که روند اجرای این طرح از آغاز ساخت تاکنون به خاطر پرداخت مرحله ای اعتبار متوقف نشده است، اظهارداشت : بیمارستان سوانح سوختگی استان سمنان 12 هزار مترمربع زیربنا دارد که در صورت تجهیز و تکمیل ی تواند به بیماران برخی از استان‌های همجوار خدمات بدهد.
وی با تاکید بر ضرورت تخصیص اعتبار موردنیاز برای تکمیل هرچه زودتر این طرح درمانی ، گفت : از نظر کارگاهی و کادر عملی مشکلی وجود ندارد و تخصیص اعتبار سرعت بهره‌برداری این طرح بهداشتی را افزایش خواهد داد.
وی ساخت این بیمارستان را نیاز ضروری استان بیش از 700 هزار نفری سمنان ذکر کرد.
به گزارش سمنان لاین ، مردم استان سمنان اکنون برای درمان سوختگی شدید به استان‌های مازندران و تهران می روند که هم به لحاظ اقتصادی و روحی و روانی هزینه سنگینی را متحمل می شوند.
دانشگاه علوم‌پزشکی استان سمنان حدود 2 هزار و 600 دانشجو در هشت دانشکده دارد که 2 رشته در مقطع کاردانی ، 18 رشته در مقطع کارشناسی دارد.