13:48:00 - دوشنبه 22 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
قانون فصل‌الخطاب است؛باید مصوّبه شورای اداری کشور درخصوص ادارات کل استان سمنان ملاک عمل باشد/ به قلم دکتراحمدهمتی
کانال تلگرام سمنان لاین

 

جهان خلقت براساس نظم و قانون بنا نهاده شده است و در کوچک‌ترین ذرات تا عظیم‌ترین کهکشان‌ها قوانین دقیق و پیچیده‌ای وجود دارد که گاهی با کوچک‌ترین تغییری در آنها از هم پاشیده می‌شود و از بین می‌رود. از دیرباز نیز وقتی جوامع بشری شکل گرفتند، در آنها نظم و انضباطی به‌وجود آمد تا بتواند باعث بقای آنها گردد، و این نظم و انضباط بر مبنای قوانینی استوار بود که نوشته یا نانوشته بودند و هرگاه این قوانین دچار خدشه می‌شدند آن جوامع دچار چالش‌های جدی می‌گشتند. حتی جوامعی در تاریخ ذکر شده‌اند که به‌دلیل عدم توجه به این قاعده‌ی الهی دچار نابودی کامل شده‌اند.
در تاریخ معاصر در جای‌جای این دنیای پهناور همین روند ادامه داشته است. از جمله در کشور عزیزمان ایران هرگاه که کشور بر روال نظم و قانون اداره می‌شده آرامش و آسایش بیشتر بوده و روند توسعه‌ای سرعت می‌گرفته است و آن‌گاه که از این اصل حیاتی دور می‌ماندیم. به تبع آن مشکلات و تنش‌های زیادی در کشور حاکم گشته و روند پیشرفت نیز کند و حتی نزولی می‌شده است. قانون‌گریزی اگر از طرف مردم باشد باعث هرج‌ومرج و نامتعادل شدن جامعه می‌شود و اگر از طرف حاکمان و دولتمردان صورت گیرد حاصل آن آنارشیسم همراه با بی‌عدالتی و بی‌اعتمادی عمومی خواهد بود. چیزی که در دولت‌های نهم و دهم تبدیل به روند عادی شده بود و به همین دلیل مردم به سیاست قانون‌مداری و قانون‌محوری رأی دادند. بنابراین انتظار به حقِ مردم باید برآورده شده قانون و عدالت در تمام زوایای کشورمان برقرار شود.
یکی از مواردی که اجرای قانون در مورد آن باید با دقت و وسواس موردنظر باشد ساختار اداری چه از نظر فیزیکی و چه از نظر نیروی انسانی است. چرا که عدم توجه به این مقوله می‌تواند پایه‌گذار بی‌نظمی‌ها و نقض قوانین در موارد دیگر شود.
در استان ما هم سال‌هاست چنین چالش‌هایی وجود داشته است. از جمله در رابطه با ادارات مربوط به راه، مسکن و شهرسازی که به همین دلیل، متفاوت از سایر استان‌های کشور عمل می‌شود و باعث مشکلاتی در این بخش‌ها شده است.

مصوّبه شورای اداری کشور که به امضای ریاست محترم جمهور رسیده و ماده 14 مربوط به قانون تقسیمات کشوری و دستور وزیر محترم راه و شهرسازی که بر مبنای همین مصوبات صادر گردیده باید ملاک عمل قرار گیرد و هرگونه تصمیمی غیر از این چارچوب‌های قانونی در واقع نقض آشکار قانون و منشأ بی‌نظمی و اشاعه‌دهنده‌ی هرج‌ومرج خواهد بود. اگرچه انعطاف در این چارچوب‌ها قابل قبول و پذیرفتنی است و باعث جلوگیری از اختلافات و تنش‌ها خواهد شد ولی اصل و اساس باید مبنای قانونی داشته باشد و نباید قانون و مصوبات مربوط را مخدوش کرد و زیر سؤال برد. مردم عزیز ما تمامی این روندها را با دقت زیرنظر داشته و برای اجرای قانون و عدالت تمام‌قد ایستاده‌اند و اجازه نخواهند داد مجدداً فضای متزلزلی در اجرای درست قوانین ایجاد شود، زیرا تنها راه نجات کشور و رشد و توسعه‌ی ایران ما نظم و انضباط و اجرای دقیق و قاطع قانون است و همه‌ی ما باید آن‌را بپذیریم!

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
 1. سعید   ژانویه 30, 2018  

  شرق استان تخم دو زرده که نکرده همه چیز را برای خودش می خواد. دوما سمنان‌مرکز استانه . لطفا خودتو با مرکز استان مقایشه کن. ضمنا جهت های جغرافیایی را برو یاد بگیر. هر مکانی شرق داره غزب داره. شمال داره. جنوب داره. مرکز داره. استان سمنان که فقط شرق استان نیست جان برادر.

 2. جالب است   ژانویه 28, 2018  

  جالب است که همه مردم میزان و نحوه ی رشد شهرهای مختلف استان را دیده اند اما بازهم این افراد بقیه را متهم به همه چیز خواهی می کنند..

  جالب است که این ادارات استانی حتی حاضر به اراءه گزارش عملکرد طولانی مدت خود نیستند تا مشخص شود که این ادرات ، ادارات استانی بوده اند یا شهرستانی !!
  (این کار برای همه ادارات کل مورد نیاز است)

  جالب است که سالها رشد و توسعه شهرستان سمنان و حومه را نمی بینید و بعد شرق استان را متهم به همه چیز خواهی میکنند!!

  جالب است که حتی برای دفاع از عملکرد چند دهه گذشته، حتی حاضر به ارائه یک گزارش عمکرد شفاف و دقیق نیستند

  واقعا جالب است

  • مجمد طاها   ژانویه 29, 2018  

   جالب است شما هم بدانید که سالهاست سیاست گذاران شهرستان شاهرود در حال همه …. ، نه تنها در سطح استان حتی در شهرستان خودشان هستند .
   چرا یک دانشگاه مناسب در میامی و بیارجمند و بسطام نمی سازند . چرا یک مرکز درمانی حداقلی را از شهر های خود دریغ میدارند . چرا اداره کل دخانیات استان که در سالهای ابتدایی در بیارجمند بنا شده بود با … به شاهرود منتقل کردند . این ها مسائل جالبی است که باید پاسخ دهید ، هم به مردم مظلوم شرق استان و هم به پیشگاه خداوند .
   باید پاسخگو باشدی که چرا خدتان را سرور و مولای شهر های همجوار خود میدانید . باید پاسخ دهید چرا کشاورزان و زحمت کشان شهر های اطراف را مجبور می کنید دسترنج خود را در شهر شما خرج کنند .
   شما باید به این مسائل جالب هم پاسخ دهی …

 3. مهدی   ژانویه 23, 2018  

  به کامنت آقای همایون از شاهرود توجه فرمایید. خیلی جالبه. نمونه عدم پذیرش قانون. به نظر شما اگر شاهرود زبانم لال مرکز استان می بود چیزی از شهرستانهای استان باقی می ماند؟؟؟
  (((((((((((((((((قضاوت با مردم استان )))))))))))))))))

  • محمد   ژانویه 28, 2018  

   اگه شاهرود مرکز استان بود تمام بیمارستان های استان رو تعطیل میکرد و بزرگترین مرکز درمانی استان رو در شاهرود تاسسی می کردند و از ایوانکی و گرمسار و ارادان تا فولاد محله و چاشم و همچنین از کالپوش و میامی و بیارجمند و زمان آباد همه رو مجبور میکرد برای سرما خوردگی بیان به شاهرود .
   بعد با پولی که از این کار تو شهر سرازیر میشد چندین میدان بزرگ و چند پل رو گذر و زیر گذر میزد تا مردم دردمند استان از رو و زیر اون پل ها عبور کنند .

 4. سمنان همشهری   ژانویه 23, 2018  

  ایا مسئولین ارشد استان کنترل ونظارتی بربود جه و عملکرد اداره اداره کل راه وترابری ..پارک علم وفناوری .وعیره که بصورت عیر قانونی در خارج مرکزاستان مستقر گردیده اند دارند؟

 5. همایون   ژانویه 22, 2018  

  ما شاهرودی ها نمی پذیریم حالا شما وهرمسولی هرکاری خواست بکن

  • عرش   ژانویه 23, 2018  

   آفتاب آمد دلیل آفتاب

  • محمد   ژانویه 24, 2018  

   دقیقا …
   افرادی مثل شما ، خیلی وقته که نمیگذارید هیچ حرکت مثبتی در استان انجام بشه.
   شما دوست دارید همه جای استان و حتی شهرستان خودتون عقب مانده بمانند و شما پیشرفته باشی.
   شما نمیگذارید آب به استان بیاد که نکنه شهر های دیگه هم پیشرفت کنند.
   شما بیمارستان برای میامی و بسطام و بیارجمند نمیسازید تا نکنه هم ولایتی های خودتون بی درد باشند . شما میخواهید مردم اطراف با دردشون به شاهرود بیان و شما از درد مندی اونها کسب درآمد کنی و میدون تو شهرت بزنی که یه وقت از مرکز استان عقب نیفتی .
   شما و امثال شما مدت هاست که نمیگذارید ….

 6. مهدی   ژانویه 22, 2018  

  نماینده محترم ، در موضوع راه و جاده سازی ، اجحاف و کوتاهی گسترده در محدوده جغرافیایی سمنــــــــــان اعمال شده ، مردم شهر اخلاق سال هاست منتظر اجرای قانون ، و رعایت اعتدال در کل استان هستند ..

 7. هم نظر   ژانویه 22, 2018  

  آقای استاندار امیدواریم جنابعالی خط بطلان بر برخی بی قانونی ها که از گذشته در استان ولایتمدار سمنان به وجود آمده بکشند. . همان مطالبی که نماینده سمنان و البته قاطبه مردم ایران اسلامی از آن انتظار دارند.

 8. سمنانی   ژانویه 22, 2018  

  احسنت بر آقای دکتر احمد همتی. نماینده شجاع و قانونمند سمنان و مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی

 9. یک هموطن   ژانویه 22, 2018  

  قانون. قانون. قانون.

 10. صادق   ژانویه 22, 2018  

  دکتر حسن روحانی: اگر قانون در کشور اجرا نشود سنگ روی سنگ بند نمی شود.

 11. س- ق   ژانویه 22, 2018  

  تنها اداره کل راه و شهرسازی نیست که باید در مرکز استان ایجاد شود مانند همه استانها. بلکه همه ادارات کل خارج از مرکز استان باید به سمنان برگردند. به ویژه راه آهن و پارک علم و فن آوری و سازمان تبلیغات اسلامی استان در شاهرود. از نماینده سمنان می خواهیم پیگیر این موضوع باشند و نه از سمنان بلکه انجام قانون ذره ای کوتاه نیایند.

 12. ناشناس   ژانویه 22, 2018  

  همه باید در کمال آرامش و به دور از احساسات و هیجانات و تحریک احساسات عمومی به قانون تمکین کنند. رساناها هم باید به این امر کمک کنند تا با وحدت و همدلی ضمن رعایت قانون ، شاهد پیشرفت و توسعه روزافزون همه شهرستانهای استان سمنان باشیم. ان شاا…

 13. صداقت.د   ژانویه 22, 2018  

  ما در فرمایشات نماینده سمنان معنی انعطاف را نفهمیدیم. اگر ملاک قانون است پس انعطاف معنی ندارد. انعطاف داشتیم که بی قانونی را نسبت به مرکز استان روا داشته اند. مر قانون باید اجرایی کرد. همه ادارات کل باید در مرکز استان مستقر شوند.

 14. مصطفی   ژانویه 22, 2018  

  طبق قانون مصوب دولت و مجلس شورای اسلامی ادارات کل استانها در مرکز استان تشکیل می شود و لا غیر. امید است استاندار جدید سمنان در اجرای قانون ایستادگی کنند.

 15. هم استانی   ژانویه 22, 2018  

  درود بر نماینده سمنان. برای تحقق قانون در کشور و استان باید ایستاد و دفاع کرد.