20:56:23 - یکشنبه 21 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رفع کمبود آب آشامیدنی شاهرود با انتقال آب چشمه قطری
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان سمنان گفت: تنها راه رفع کمبود آب 250 لیتر در ثانیه در شاهرود ، انتقال آب از سرچشمه های قطری استان گلستان به این شهرستان است.

محمد طاهری  افزود : برای اجرای این طرح مهم ملی تاکنون بیش از 400 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است اما به دلیل رویکردهای نامشخص، اجرای این طرح متوقف شده است.
وی اظهار داشت : اجرای طرح لوله گذاری از چشمه قطری به شاهرود تاکنون 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با اتخاذ تدابیر راهبردی امیدواریم ادامه اجرای آن در سال جاری از سر گرفته شود.
طاهری تصریح کرد : انتقال آب از سد کالپوش به شاهرود یکی دیگر از اقداماتی است که می توان برای رفع کمبود آب در این شهرستان اقدام کرد.
طاهری ادامه داد : بحران کمبود آب در 90 درصد مناطق شهری استان سمنان وجود دارد و باید شرکت آب منطقه ای سمنان با اتخاذ راهبردهای منطقی و کاربردی برای رفع این چالش به صورت صد درصدی اقدام کند.
وی خاطرنشان کرد : 66 درصد آب آشامیدنی در مناطق شهری این استان از قنات ها، چشمه ها و آب های سطحی انجام می شود و اگر تنها یک قنات در سال خشک شود نگرانی قابل توجهی برای رفع کمبود آب در استان ایجاد می شود.
طاهری تصریح کرد : علاوه بر کمبود آب، شرکت آب و فاضلاب شهری استان با بحران فرسودگی شبکه های انتقال آب مواجه است و باید با تخصیص اعتبار لازم برای جلوگیری از هدر رفت آب اقدام کرد.
میانگین سرانه مصرف آب در کشور حدود 200 لیتر در شبانه روز و در استان سمنان 160 لیتر است، در استان سمنان حدود یک میلیارد و 250 میلیون مترمکعب آب در سال تولید می شود.
استان بیش از 700 هزار نفری سمنان هشت شهرستان دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. سمنان موسوی   ژانویه 22, 2018  

    آقای طاهری مدیر عامل آب وفاضلاب شهری که مسئولیت مدیریت ملی را دارد بجای سلیقه ای وجزیره ای وجزیرهای کار کردن و اوردن آب حیات وممر زندگی مناطق چشمه سارها وساکنان استان دیگر وبصورت غیر مجاز وباهزینه عیر متعارف وبسیار گران به شهر شاهرود .بهتر است دراین راستا که همه دنبال تآمین پایدار برای توسعه آب میباشند.همه استان رادرنظر داشته باشندمنجمله شهر سمنان وچند شهر اطراف که بزرگترین ومستعد ترین قطب جمعیتی استان میبا
    شد ودرنظر داشته باشند که تنها شهرشاهرود تافته جدابافته دراستان سمنان وایران نمی باشد …