خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
18/01/20 11:40
شناسه خبر : 24805

انتقال آب خزر منتفی است/ استیضاح وزیر درصورت پیگیری طرح انتقال

سمنان لاین – نماینده مردم ساری و میان درود در مجلس گفت: بحث انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی منتفی و در لایحه بودجه نیز ردیفی برای آن در نظر گرفته نشده است. به گزارش سمنان لاین علی‌اصغر یوسف نژاد صبح شنبه در نشست با خبرنگاران در ساری، درباره انتقال آب دریای خزر بابیان […] ...

سمنان لاین – نماینده مردم ساری و میان درود در مجلس گفت: بحث انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی منتفی و در لایحه بودجه نیز ردیفی برای آن در نظر گرفته نشده است.

به گزارش سمنان لاین علی‌اصغر یوسف نژاد صبح شنبه در نشست با خبرنگاران در ساری، درباره انتقال آب دریای خزر بابیان اینکه در بودجه ردیفی برای این طرح در نظر گرفته نشده است گفت: موضوع انتقال آب دریای خزر منتفی است و اگر کسی بخواهد چنین نکته‌ای را پیگیری کند، نمایندگان مازندران، استیضاح وزیر را پیگیری خواهند کرد.

به گزارش سمنان لاین ازمهر وی باتأکید بر اینکه مردم مقابل انتقال طرح آب دریای خزر خواهند ایستاد گفت: فکر نمی‌کنم که دولت یا وزارتخانه‌ای در مقابل چنین مسئله‌ای برابر مردم قرار گیرد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس درباره افزایش مالیات بابیان اینکه افزایش مالیات به نسبت تورم تغییر چندانی نیافته و از ۱۱۶ هزار میلیارد تومان به ۱۲۸ هزار میلیارد تومان رسیده است گفت: اخذ این مالیات در شرایط کنونی بسیار سخت است.

وی افزود: اگر امکانان جایگزین منابع دیگری به‌جای مالیات وجود داشت بهتر بود زیرابه گروه‌های اثرگذار جامعه کمک می‌شد و از دیگر راهکارها این بود که قیمت نفت را به ۶۰ دلار در بشکه افزایش دهیم و از این طریق ۱۰ هزار میلیارد تومان منابع تأمین می‌شد.

وی تصریح کرد: طبق پیش‌بینی‌ها، قیمت نفت در سال آینده حدود ۵۵ دلار در هر بشکه است و چون تصمیم داریم در بودجه انحراف نباشد، رقم ۵۵ دلار در بشکه مصوب شد.

یوسف نژاد به فرار مالیاتی اشاره و اضافه کرد: به دولت توصیه‌شده تا پوشش مالیاتی جدید را بکار گیرند تا گروه‌های جدید مالیاتی شناسایی شود.

 

وی شمار پروژه نیمه‌کاره استان را حدود سه هزار طرح اعلام کرد و خواستار برنامه‌ریزی برای این طرح شد.

 

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس درباره حذف بودجه مؤسسات فرهنگی گفت: بودجه مؤسسات فرهنگی غیرمجاز حذف می‌شود.

 

یوسف نژاد با اشاره به اینکه بخشی از بدهی دولت به تأمین اجتماعی در بودجه در نظر گرفته‌شده است گفت: با پرداخت این بودجه بخشی از مشکلات حل می‌شود.

نماینده مردم ساری و میان درود در پاسخ به ساماندهی زباله در استان گفت: زباله یکی از معضلات مهم استان بوده و جزو دو تا سه مسئله اول استان مازندران به شمار می‌رود و در ساری، شهرداری با مشارکت دولت کارهایی را انجام داده است ولی دولت در انجام تعهداتش کم‌کاری کرده است.

یوسف نژاد از ارائه لایحه‌ای از سوی دولت برای حل زباله استان‌های ساحلی خبر داد و گفت: دو میلیارد دلار نیز برای این مسئله از صندوق ذخیره ارزی در نظر گرفته‌شده است.