13:44:43 - شنبه 20 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
خودروهای سنگین عامل چند درصد تصادفات جاده‌ای سمنان ؟
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – رییس پلیس راه استان سمنان گفت : 13درصد تصادفات جاده ای در این استان مربوط به خودروهای سنگین به دلیل خستگی و خواب‌آلودگی رانندگان آنهاست.

به گزارش سمنان لاین سرهنگ حسن خسروجردی در گفت و گو با ایرنا افزود : رانندگان خودروهای سنگین اغلب به دلیل خستگی و خواب آلودگی دچار حادثه می شوند که باید نسبت به آگاه سازی این قشر از جامعه نیز تلاش شود تا هنگام احساس خستگی در اولین توقفگاه استراحت کنند.
وی با بیان این که در تعطیلات پایان هفته گذشته تصادفات جرحی و فوتی در محورهای مواصلاتی استان سمنان گزارش نشد، اظهارداشت : رعایت قانون و مقررات رانندگی حافظ سلامتی انسان است.
وی با بیان این که 60 درصد واژگونی خودروها ناشی از خستگی و خواب‌آلودگی راننده‌هاست، خاطرنشان کرد: با توجه به کویری و یکنواخت بودن محورهای مواصلاتی استان احتمال خواب‌آلودگی راننده وجود دارد و در چنین مواقعی رانندگان در اولین توقفگاه استراحت و سپس با هوشیاری به مسیر ادامه دهند.
وی با بیان این که 40 دوربین سرعت سنج محورهای استان را کنترل می کنند، ادامه داد : در برخی محورهای کوهستانی سمنان به خصوص خوش ییلاق و فولاد محله اغلب با مه گرفتگی همراه است و پرهیز از سبقت نابه‌جا، رعایت سرعت مطمئن و داشتن تجهیزات برای کاهش سوانح جاده ای ضروری است.
رییس پلیس راه استان سمنان با بیان این که محور اولنگ – رامیان همچنان مسدود است، تصریح کرد : رانندگان وسایل نقلیه برای تردد به شهرهای شمالی از مسیرهای ترانزیتی مطمئن که پلیس راه و هلال احمر در آن مستقراست تردد کنند.
660 کیلومتر از محور اصلی تهران مشهد از استان سمنان عبور می کند و سالانه دست کم 20 میلیون مسافر و گردشگر از محورهای ارتباطی سمنان تردد می کنند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب