13:46:31 - شنبه 20 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
افزایش محسوس رویت گربه‌سانان با فراوانی جمعیت علف‌خواران در دامغان
کانال تلگرام سمنان لاین

رئیس اداره حفاظت محیط زیست دامغان از مشاهده سه قلاده پلنگ ایرانی در یکی از زیستگاه‌های شهرستان دامغان خبر داد .

به گزارش سمنان لاین ازایسنافرامرز اسفندیاری  بااعلام این خبر اظهار کرد: این سه قلاده پلنگ شب گذشته در مسیر جاده تویه دروار – جفطاقی حد فاصل روستای تویه و دهخدا و دشتبو رویت شدند.

وی با اشاره به افزایش جمعیت طعمه گربه‌سانان در زیستگاه‌های این شهرستان افزود: افزایش جمعیت آهو، کل، میش، بز کوهی و قوچ و…در منطقه سبب شده که جمعیت گربه‌سان بزرگ جثه‌ای همچون پلنگ نیز در منطقه افزایش یابد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست دامغان با اشاره به افزایش محسوس مشاهدات پلنگ در زیستگاه‌های این شهرستان خاطرنشان کرد: علاوه بر رویت و ثبت تصاویر از سوی محیط‌بانان، همکاران محیط‌زیست و دوربین‌های تله‌ای، هر ساله گزارش‌های زیادی از مشاهده حیات‌وحش و از جمله پلنگ توسط مردم محلی و طبیعت‌گردان به محیط‌زیست اطلاع داده می‌شود.

اسفندیاری با بیان اینکه در اوائل دی‌ماه امسال نیز 5قلاده یوز توسط دو دستگاه دوربین تله ای در منطقه شکار ممنوع سفید کوه آرسک دامغان ثبت شد، تصریح کرد: با مشاهده این سه قلاده در اواخر دی‌ماه، یک یک‌ماهه دی‌ماه در مجموع هشت قلاده پلنگ ایرانی در زیستگاه‌های مختلف شهرستان دامغان رویت و تصویربرداری شده است.

وی یادآور شد: رویت پلنگ ایرانی در این سطح در منطقه که از حیات‌وحش در خطر و حمایت شده کشورمان است حکایت از غنای بالای منطقه و زیستگاه‌های شهرستان دامغان به لحاظ فراوانی طعمه ، جمعیت بالای علفخواران، ارتقاء سلامت زیستگاه و مهمتر از همه وجود امنیت و حفاظت از حیات‌وحش از سوی محیط بانان سختکوش و ماموران محیط‌زیست در این منطقه دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب