18:18:44 - جمعه 19 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
روند معکوس توازن جمعیتی بافت قدیم شهر سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سرپرست معاونت بازآفرینی سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری سمنان گفت: سهم بافت قدیمی شهر تاریخی سمنان از 66درصد در سه دهه اخیر به تنها 30 درصد رسیده است.

به گزارش سمنان لاین  سعید پرسا در جلسه ستاد بازآفرینی سمنان با اعلام این خبر به چرایی و تحلیل این جابجایی جمعیتی پرداخت و اظهار کرد: با بررسی تحولات جمعیتی 30 ساله بافت شهر سمنان از سال 1365 تا 1395 متوجه می‌شویم که روند معکوس توازن جمعیتی بافت قدیم شهر نسبت به کل شهر وضعیت نامطلوب‌تری داشته به‌طوری که از سال 1365 روند معکوس داشته است.

وی افزود: بافت قدیمی سمنان که منطبق بر محدوده منطقه یک فعلی در این سال 66 درصد جمعیت شهر سمنان را در خود جای می‌داده است در حالی که بر اساس آخرین سرشماری در حال حاضر تنها 30 درصد  از جمعیت شهر در این منطقه سکونت دارند .

سرپرست معاونت بازآفرینی سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری سمنان خاطرنشان کرد: این روند نزولی جمعیت تهدید بسیار بزرگی برای این محدوده است که بافت باارزش تاریخی شهر نیز در آن قرار دارد.

پرسا با اشاره به طرح‌های مدیریت شهری برای کاستن از شتاب این روند افزود: بافت قدیم شهر سمنان با 570 هکتار متر مربع مساحت به 22محله تفکیک شد تا بتوان برای هر محله براساس نقش و هویت آن برنامه‌ای تدوین شود .

وی با ارائه و بررسی آماری جمعیت در بافت قدیم به روند تخلیه جمعیت از بافت قدیمی سمنان از سال 1365 تا 1395 پرداخت و اضافه کرد: بر اساس آخرین سرشماری درصد جمعیت فعلی بافت قدیم حداکثر 35 درصد بوده و 65 درصد جمعیت مرکز استان نیز در بافت جدید استقرار یافتند.

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب