13:50:50 - پنجشنبه 18 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرماندارسمنان خبرداد:
شناسایی ۲۲ محله در ۵۷۲ هکتار بافت فرسوده سمنان درطرح بازآفرینی
کانال تلگرام سمنان لاین

جلسه ستاد بازآفرینی شهری شهرستان سمنان با حضورسید عباس دانایی فرماندار، معاون فرماندار و سایر اعضاء در محل فرمانداری برگزار شد.


به گزارش سمنان لاین در این جلسه که با تشریح سند ملی راهبردی احیاء ، بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری همراه بود سید عباس دانایی فرماندار سمنان از نقش بسیار مهمی برگزاری ستادهای شهرستانی، بازآفرینی پایدار در اجرای سیاست های ابلاغی دولت در راستای ارتقای کمی و کیفی زندگی ساکنان محلات هدف خبر داد.
فرماندار شهرستان سمنان از شناسایی ۲۲ محله در ۵۷۲ هکتار بافت فرسوده در شهرستان سمنان خبر داد و افزود بازآفرینی شهری فرآیند توسعه همه جانبه در عرصه‌های اقتصادی، اجتماعی، محیطی و کالبدی به منظور ارتقای کیفیت زندگی در محدوده‌ها و محله‌های هدف است که در پیوند با باقی شهر خواهد بود.
وی در ادامه مشارکت و تعامل دستگاههای مرتبط را مهم و ضروری دانست و خاطرنشان ساخت : می توان با هماهنگی و مدیریت یکپارچه در راستای رفع مشکلات محلات هدف و محقق نمودن اهداف پیشرو گام های مهمی برداشت . .
در پایان این نشست سایر اعضاء ، ازجمله شهردار نظرات خود را بیان نموده و تصمیماتی در این خصوص گرفته شد .
همچنین در این جلسه محدوده‌ها و محلات هدف بازآفرینی شهری پایدار شهرها شامل محدوده‌ها و پهنه‌های تاریخی نابسامان میانی، سکونتگاه‌های غیررسمی، پیشینه روستایی و کاربری‌های ناکارآمد مورد تصویب قرار گرفت و مقرر شد در کمیته کارشناسی نسبت به الویت بندی محله ها برای اجرا و نامگذاری آنان موضوع مطرح و اقدام شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب