خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
18/01/16 14:11
شناسه خبر : 24705

عباس آلبویه :بسته‌های تشویقی با معافیت عوارض برای بخش‌های مزیت‌دار شهری در سمنان

نائب‌رئیس و سخنگوی شورای شهر سمنان گفت: پرونده تعرفه عوارض 97 سمنان تا پایان این هفته تکمیل و بسته می‌شود. به گزارش سمنان لاین ازایسناعباس آلبویه  از پیش‌بینی بسته‌های تشویقی عوارض شهرداری در برخی بخش‌های مزیت‌دار خبرداد و اظهار کرد: بسته‌های تشویقی خوبی در بحث عوارش شهرداری در بافت فرسوده با هدف نوسازی بافت فرسوده […] ...

نائب‌رئیس و سخنگوی شورای شهر سمنان گفت: پرونده تعرفه عوارض 97 سمنان تا پایان این هفته تکمیل و بسته می‌شود.

به گزارش سمنان لاین ازایسناعباس آلبویه  از پیش‌بینی بسته‌های تشویقی عوارض شهرداری در برخی بخش‌های مزیت‌دار خبرداد و اظهار کرد: بسته‌های تشویقی خوبی در بحث عوارش شهرداری در بافت فرسوده با هدف نوسازی بافت فرسوده و سوق دادن ساخت و سازها به این حوزه، پیش‌بینی شده است.

عضو شورای پنجم شهر سمنان از نهایی شدن حدود 60درصد از تعرفه‌ها در شورای شهر سمنان خبرداد و تصریح کرد : ظرف چند روز آینده همه تعرفه‌های سال 97 مصوب خواهد شد.

وی با اشاره به اهمیت نوسازی بافت فرسوده شهر سمنان افزود: برای ترغیب سرمایه‌گذاران به ساخت و ساز در بافت فرسوده تسهیلات خوبی داده شده تا شاهد رونق بیشتر در این بخش از شهر تاریخی سمنان باشیم .

آلبویه با بیا اینکه نگرش اعضای شورای شهر به مناطق جنوبی شهر و بافت‌های فرسوده ویزه و حمایتی است افزود: در همین راستا اعضای شورا مصوب کردند که حتی در برخی حوزه‌ها عوارضی اخذ نشده یا به حداقل ممکن برسد تا شاهد رونق صنعت ساخت و ساز در مناطق قدیمی و جنوبی مرکز استان باشیم .

این عضو پارلمان شهری سمنان یادآور شد: شورای پنجم مصوب کرده که شهرداری و مدیریت شهری در برخی بخش‌ها تا دو سال نیز عوارض کسب و پیشه، اخذ نکند تا کم‌کم شاهد افزایش فعالیت‌های تجاری و ساخت و ساز بیشتر در بافت فرسوده شهری باشیم.

وی با بیان اینکه شورا از احداث سفره‌خانه‌های سنتی و اقامت‌گاه‌ها در بافت فرسوده حمایت می‌کند، بیان کرد: بسترسازی برای جذب توریست در شهر سمنان و به ویژه در بافت تاریخی و قدیمی شهر می‌تواند به توسعه این بخش مهم از شهر سمنان کمک شایانی کند از همین رو شورای شهر و شهرداری آماده هرگونه همکاری با سرمایه‌گذاران در این بخش است.

وی با بیان اینکه سمنان شهری تاریخی با جاذبه‌های فراوان تاریخی و مذهبی است اضافه کرد: با ایجاد بسترهای لازم این شهر می‌تواند به یک مقصد مهم گردشگری در کشور تبدیل شود.