22:52:02 - سه شنبه 16 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
یک جمله با رئیس جدید سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان با اشاره به نقش مهم هنر در زندگی اجتماعی شهروندان و زیباسازی کالبد شهری، گفت: بهره‌گیری از هنر در کالبد شهری به تلطیف محیط و جغرافیای شهری کمک می‌کند.

به گزارش سمنان لاین ازایسنا، عباس بابایی در نشست هم‌اندیشی مدیران شهری و هنرمندان شهر سمنان اظهار کرد: استفاده از ظرفیت‌های هنری در کالبد شهر  منجر به خلق زیبایی و تلطیف محیط شهری شده و هویت شهری را تقویت می‌کند.

این دکترای شهرسازی بر ضرورت استفاده از ظرفیت هنرهای مختلف در شهرسازی تاکید کرد و افزود: استفاده از تجربیات هنرمندان و سهیم دانستن آنان در مدیریت شهری گامی مهم در ایجاد شهری با نشاط و زیبا با جذابیت‌های بصری است.

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان ادامه داد: دیده شدن آثار هنری فاخر در سطح شهرها و شنیده شدن آوای هنر در محیط‌ها و معابر شهری باعث بالندگی شهر و شهروندان می‌شود.

بابایی از بهره‌گیری از هنرهای عمومی در فضای شهر به عنوان یکی از مولفه‌های مهم در ایجاد شهر پایدار نام برد و تصریح کرد: مدیریت شهری سمنان با درک این مهم آمادگی دارد که از ظرفیت هنرمندان سمنانی در این حوزه استفاده کند.

وی ضمن دعوت از هنرمندان برای همکاری با سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری، خواستار ارتباط بیشتر هنرمندان و نخبگان با این سازمان به‌منظور استفاده بیشتر از ظرفیت‌های هنری هنرمندان بومی و بهره‌گیری از آثار هنری فاخر آنان شد.

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان از برنامه‌ریزی برای بهسازی آثار هنری موجود در سطح شهر تاریخی سمنان خبر داد و گفت: مدیریت شهری می‌کوشد این بازسازی توسط سازندگان و خالقان این آثار انجام شود.

سمنان لاین – مردم شهر اخلاق خواستارند  این مباحث به طرح های ماندگار و پروژه هایی تبدیل شود که بعنوان نماد مرکزاستان ایجاد شده ولو یک طرح اما هدفمند و فاخر نه در حد چند نقاشی یا المان های بی ارزش که نهایتا خود عامل آلودگی بصری بشوند لذا تمام این اقدامات بایست با مصوبات شورای اسلامی شهرسمنان و در چارچوب های مشخص که قابل نقد وبررسی و پاسخگویی به شهروندان صورت بگیرد.

مطلب مرتبط?کلیک کنید

تزریق شادابی یا هدر دادن پول مردم سمنان روی دیوارها
 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. سمنان محمد رضا   ژانویه 17, 2018  

    استاندار محترم باید صحت وسقم گفتار وکردار ها برایشان ثابت شود ….

  2. سمنان منصوری   ژانویه 17, 2018  

    بطوریکه مسبوق با سابقه است شهردار محترم باید مسیئولین ارشد شهرداری را مورد ارزیابی وباز نگری خود قرار دهند وتحت تآثیرآنها نباشند وگرنه همه بودجه را صرف کارهای سر گرم کننده وبی حاصل وغیر اقتصادی بهدر خواهد رفت ..