13:00:03 - دوشنبه 15 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
جولان اتوبوس های دودزا در مرکز استان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری سمنان از دودزا بودن بیش از30 درصد ناوگان حمل و نقل شهری سمنان خبرداد.

به گزارش سمنان لاین ازایسنا مجید کاشی با اعلام این خبر اظهار کرد: مهمترین دلیل دودزا بودن این اتوبوس‌ها به دلایل نقص فنی است.

وی با اشاره به دودزا بودن اتوبوس ‌ های شهری در مرکز استان ادامه داد: عمر متوسط این اتوبوس‌ها بالای 10 سال است.

سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری سمنان تصریح کرد: ناوگان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهر سمنان با در اختیار داشتن 95 دستگاه اتوبوس با عمر متوسط بالای 10 سال در حال خدمات‌دهی به شهروندان سمنانی در مسافرت‌های درون‌شهری است.

کاشی با بیان اینکه برای رفع نقص دودزا بودن این اتوبوس‌ها می‌بایست تعمیر اساسی در قسمت موتور و پمپ آنها صورت پذیرد اظهار کرد: این امر به علت نبود متخصصین ماهر در شهر سمنان با مشکلاتی روبرو است و تعمیر آنها مستلزم خروج اتوبوس از چرخه سرویس‌دهی و اعزام به دیگر شهرها برای تعمیر و رفع نقص است.

وی با اشاره به اینکه حدود 30درصد ناوگان دارای نقص فنی هستند و رفع این نقایص مستلزم هزینه است افزود: سازمان با تامین اعتبار لازم برای رفع این مشکل، تمام سعی و تلاش خود را به کار گرفته تا در هر ماه نسبت به بازسازی یک دستگاه اتوبوس اقدامات لازم را انجام دهد.

کاشی با بیان اینکه سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیشتر به‌دنبال بازسازی ناوگان شهری است و نه تعمیر و بازسازی آن افزود: در همین راستا با همکاری شورای اسلامی شهر سمنان و مساعدت‌های شهرداری مرکز اقداماتی انجام شده که از جمله آنها می‌توان به خرید چهار دستگاه اتوبوس اسکانیا با استاندارد جهانی یورو 4 که در دهه مبارک فجر به چرخه حمل و نقل شهری سمنان افزوده خواهد شد اشاره کرد.

گفته می‌شود که متوسط عمر مفید اتوبوس‌های شهری در شهرهای بزرگ معمولا حدود 4.5 سال است. این در حالی است که عمر متوسط اتوبوس های شهری در بسیاری از شهرهای ایران بالای 10 سال است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. سمنان محمدی   ژانویه 15, 2018  

    نگهداشت وانجام خدمات تعمیر درطول بهره برداری از وظایف ومسئولیت اولیه آن است که متآسفانه قصور گردیده واگر این شهردارمیخواهد کاری برای این شهر بکند باید حتمآ درزیر مجموعه خود یک باز نگری درستی انجام دهد وگرنه در روی همان پاشنه می چرخد …