22:32:47 - شنبه 13 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نماینده دامغان:توسعه استان سمنان با منابع آبی موجود امکانپذیر نیست
کانال تلگرام سمنان لاین

 نماینده مردم شهرستان دامغان در مجلس شورای اسلامی گفت : توسعه سمنان با منابع آبی موجود امکانپذیر نیست و تلاش مسوولان باید به منابع جدید از جمله انتقال آب دریای خزر به این استان متمرکز شود.

 ابوالفضل حسن بیگی روز شنبه در جلسه شورای اداری استان در سالن یادگار امام(ره) استانداری، کمبود آب را مهم ترین بحران کشور از جمله این استان برشمرد و افزود : توسعه سمنان و افزایش سرمایه گذاری بخش خصوصی با ایجاد منابع آبی جدید و انتقال آب دریای خزر ممکن است و اجرای این طرح بزرگ به نفع همه مردم کشور است.
وی با بیان این که امروز بحران آب در استان بر کسی پوشیده نیست و حتی این موضوع به یک مسئله فرا بحرانی تبدیل شده است ، اظهارداشت : اگر مسوولان چاره ای نیندیشند به طور قطع در آینده به مشکل برخواهیم خورد.
وی با اشاره به این که اکنون برداشت آب از چاه‌های موجود استان، بیش از 70 تا 80 درصد آب‌های زیر زمینی را شامل و استحصال 40 درصد به بالا بحران محسوب می شود، اضافه کرد : در زمان حاضر در شهر دامغان، مردم با 20 درصد کمبود آب آشامیدنی علاوه بر 2 حوزه صنعت و کشاورزی مواجه هستند.
نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به استقبال سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای سرمایه گذاری در سمنان، گفت: اکنون سرمایه‌گذاران زیادی برای تولید به استان مراجعه می‌کنند که به دلیل کمبود و یا نبود آب قادر به سرمایه گذاری نبوده و منصرف می شوند و لازم است در این خصوص برنامه ریزی و تدبیر شود.
وی با بیان این که یک لیتر در ثانیه آب می‌تواند 60 شغل ایجاد کند، تصریح کرد: با توجه به وجود ظرفیت های مختلف صنعتی، معدنی، طبیعی و غیر طبیعی، نیروی انسانی و 2 شهر گردشگری کشور در این استان و موقعیت سوق الجیشی آن، تامین آب به عنوان مهم ترین عنصری است که می‌تواند توسعه استان را به ‌سرعت افزایش دهد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. امید   ژانویه 21, 2018  

    استقرار صنایع آب بر در استان باید محدود شود ایران ما میزبان صنایع دست چندم اروپایی است کل شهرک صنعتی دامغان سیصد نفر نیرو نداره، آبیاری اراضی کشاورزی هنوز بصورت سنتی انجام میشه ، استان سمنان متناسب با شرایط اقلیمی خودش باید پیش بره آب خزر به فرض هم بیاد با تبخیر بالای آب و سیصد وبیست روز آفتابی کمترین استفاده رو میده ضمن اینکه برای صنعت تأمین آب با این شرایط اقتصادی نیست علت ورشکستگی و تعطبلی ۷۰%واحدهای تولیدی عدم بازار مناسب، سود بالای بانکها،عدم رقابت پذیری با کالاهای مشابه هست آقای حسن بیگی شعار انتخاباتی ندهید ما مردم دامغان از ….. باخبریم آب خزر برای سمنان پایدار نبست باید نوع مدیریتها اصلاح بشه ما نیاز داریم ساختار ها رو درست کنیم زیر ساخت محیا نیست آقای حسن بیگی یک جوری حرف میزنه انگار کل ایران رو به یکطرف گذاسته دامغان ما یک طرف از کدوم سرمایه گذار حرف میزنی که کمترین زمان صدور مجوز ۳۵۰ روز طول میکشه ..