11:50:22 - پنجشنبه 11 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
محمدرضاجهان:
۵۶درصد مدارس استان سمنان تخریبی هستند
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لایم – مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت : 56 درصد از مدارس این استان تخریبی و فاقد استحکام بوده که برای مقاوم سازی آن نیاز به کمک خیرین و 2 برابر شدن اعتبارات بخش بازسازی و مقاوم سازی است.

به گزارش سمنان لاین محمدرضا جهان درگفت  و گو با ایرنا افزود : سالانه 120 میلیارد ریال اعتبار استانی و ملی برای مقاوم سازی مدارس تخریبی و بازسازی آن ها برای استان مصوب می شود که دست کم باید این بودجه 2 برابر افزایش یابد.

وی اظهار داشت : در استان سمنان ٧٢٦ مدرسه با چهار هزار و ١٠٥ کلاس وجود دارد که ٢٨٨ مدرسه پسرانه، ٢٨٥ مدرسه دخترانه و ١٥٣ مدرسه مختلط است.

وی با تاکید بر لزوم کمک خیرین برای نوسازی و ساخت مدارس برای رفع مشکلات فرارو، خاطرنشان کرد: اعتبارات دولتی پاسخگوی رفع مشکلات مدارس نیست.

جهان ادامه داد : با استفاده از مشوق ها و خیرها می توان از ظرفیت قانونی استفاده بیشتری کرد زیرا اگر خیرها ٥٠ درصد هزینه را تامین کنند، دولت موظف می شود تا ٥٠ درصد دیگر اعتبار مقاوم سازی و افزایش استحکام را پرداخت کند.

مدیرکل آموزش و پرورش سمنان با اشاره به کیفیت بخشی سامانه گرمایشی مدارس این استان توسط اداره کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس استان گفت : در مجموع سه هزار و ٤٧ کلاس درس غیر استاندارد در استان سمنان وجود داشت که با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید ٢هزار و ٢٠٢ کلاس استانداردسازی گرمایشی شد.

جهان تعداد کلاس های باقیمانده برای استاندارد سازی گرمایشی را 844 کلاس اعلام و اضافه کرد : تا پایان سال ٩٦ تمام کلاس ها به سامانه گرمایشی استاندارد مجهز می شوند.

وی با بیان این که در هیچ مدرسه استان بخاری نفتی وجود ندارد، گفت : سامانه گرمایشی استاندارد هیچ آسیبی را به دنبال ندارد و خطرات و آسیب های مانند آتش سوزی که با راه اندازی بخاری نفتی به وجود می آمد، در این سامانه گرمایشی وجود ندارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب