11:00:32 - چهار شنبه 10 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مشکل کمبود آب غرب استان ( گرمسار ٬آرادان و ایوانکی) برطرف می شود
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – فرماندار گرمسار گفت : با بهره برداری طرح انتقال آب منطقه سیمین دشت تهران به این شهرستان ، هم اکنون با 30 درصد پیشرفت فیزیکی، علاوه بر افزایش 24 میلیون مترمکعب آب به سرانه تولید این شهرستان، مشکل عمده کمبود آب در غرب استان سمنان برطرف می شود.

داریوش طاهری درگفت و گو با ایرنا شروع اجرای این طرح را سال 93 اعلام کرد و افزود : 2 هزار و 400 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری برای اجرای این طرح پیش بینی شده که با تکمیل آن بخش عمده‌ای از مشکل تامین آب آشامیدنی شهرستان گرمسار برطرف می شود.

وی آبرسانی به 20 منطقه روستای این شهرستان را از اهداف مهم اجرای طرح خط انتقال آب از سیمین دشت به گرمسار اعلام کرد و گفت: طرح خط انتقال آب آشامیدنی به گرمسار با 2 استان تهران و سمنان به ‌صورت مشترک در حال اجراست.

طاهری ادامه داد : این خط انتقال آب حدود 42 کیلومتر طول دارد و این مسافت از بند انحرافی سیمین‌دشت به تصفیه‌خانه آب گرمسار است.

به گفته فرماندار گرمسار طرح آ‌برسانی از سیمین دشت به گرمسار به روش خرید تضمینی آب از سوی سرمایه‌گذار بخش خصوصی انجام می‌شود.

وی تصریح کرد : با بهره برداری این طرح مهم، نیاز آبی در این طرح به کمترین مقدار ممکن کاهش می یابد.

وی اضافه کرد : برای اجرای این طرح بیش از سه هزار میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده و با برنامه ریزی های انجام شده این شرکت درصدد تامین این مقدار از اعتبار است.

شهرستان گرمسار بیش از 80 هزار تن جمعیت دارد

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب