خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
18/01/10 14:37
شناسه خبر : 24553

شاخص کیفی هوای «مرکز استان سمنان» در نوزدهم دی

سمنان لاین – شاخصهای اندازه‌گیری دستگاههای سنجش کیفیت هوای مرکز کنترل و پایش محیط زیست نشان می‌دهد که فقط کیفیت هوای تهران طی ۲۴ساعت گذشته در شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفت و سایر مناطق کشور هوایی سالم و پاک داشتند. به گزارش سمنان لاین ، سازمان حفاظت محیط زیست در آمارگیری روزانه خود […] ...

سمنان لاین – شاخصهای اندازه‌گیری دستگاههای سنجش کیفیت هوای مرکز کنترل و پایش محیط زیست نشان می‌دهد که فقط کیفیت هوای تهران طی ۲۴ساعت گذشته در شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفت و سایر مناطق کشور هوایی سالم و پاک داشتند.

به گزارش سمنان لاین ، سازمان حفاظت محیط زیست در آمارگیری روزانه خود شاخص کیفی هوای کلان‌شهرها و مراکز استانها در 24 ساعت گذشته منتهی به عصر امروز(سه‌شنبه نوزدهم دی ماه) را به‌طور کامل مورد بررسی قرار داد.

بر اساس گزارشهای مرکز کنترل و پایش محیط زیست کشور، شاخصهای ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون و آلاینده‌های جوی فقط در تهران بیشتر از حد انتظار وجود داشته است.

عدد شاخص ذرات معلق و آلایندگی در تهران به 107 رسید که بر همین اساس کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفت و این افراد یا بیماران نباید در نقاط الوده پایتخت تردد داشته باشند.

طبق گزارشهای به‌دست‌‌آمده 15 مرکز استان شرایط مناسب‌تری را داشتند و کیفیت هوای آنها در وضعیت سالم قرار گرفت و ساکنان این استانها به‌سبب وزش باد موقتی، بارش باران و عدم وارونگی دما، هوای بهتری را استنشاق کردند.

اما کیفیت هوای 9 مرکز استان کشور در شرایط پاک قرار گرفت که سنندج با شاخص 23 پاک‌ترین مرکز استان کشور نام گرفت.

بنابر تمهیدات اندیشیده‌شده از سوی مسئولان اگر شاخص عددی ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون بین 50 تا 100 باشند شرایط کیفیت هوا سالم است و شرایط ناسالم برای گروههای حساس نیز به میانگین عددی 100 تا 150 تعلق می‌گیرد اما اگر اعداد از 150 تا 200 قرار گیرند به این شرایط کیفیت هوا در وضعیت قرمز یا شرایط اضطرار گفته می‌شود و کیفیت هوا در این میانگین برای همه افراد ناسالم خواهد بود.

 وبرای مرکزاستان سمنان شاخص کیفیت هوا 61 میباشد یعنی در زمره ی شهرهای پاک نمیباشد. بسیاری از کارشناسان معتقدند یکی از عوامل آلودگی هوای شهرسمنان کارخانه فروسیلیس این شهربوده که خواهان انتقال این شرکت از سمنان میباشند !
ایستگاه سمنان – میدان امام
سمنان – سمنان
آلاینده:PM 2.5
تاریخ:1396/10/19 11:00

شاخص کیفیت هوا :61