14:37:47 - چهار شنبه 10 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شاخص کیفی هوای «مرکز استان سمنان» در نوزدهم دی
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – شاخصهای اندازه‌گیری دستگاههای سنجش کیفیت هوای مرکز کنترل و پایش محیط زیست نشان می‌دهد که فقط کیفیت هوای تهران طی ۲۴ساعت گذشته در شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفت و سایر مناطق کشور هوایی سالم و پاک داشتند.

به گزارش سمنان لاین ، سازمان حفاظت محیط زیست در آمارگیری روزانه خود شاخص کیفی هوای کلان‌شهرها و مراکز استانها در 24 ساعت گذشته منتهی به عصر امروز(سه‌شنبه نوزدهم دی ماه) را به‌طور کامل مورد بررسی قرار داد.

بر اساس گزارشهای مرکز کنترل و پایش محیط زیست کشور، شاخصهای ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون و آلاینده‌های جوی فقط در تهران بیشتر از حد انتظار وجود داشته است.

عدد شاخص ذرات معلق و آلایندگی در تهران به 107 رسید که بر همین اساس کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفت و این افراد یا بیماران نباید در نقاط الوده پایتخت تردد داشته باشند.

طبق گزارشهای به‌دست‌‌آمده 15 مرکز استان شرایط مناسب‌تری را داشتند و کیفیت هوای آنها در وضعیت سالم قرار گرفت و ساکنان این استانها به‌سبب وزش باد موقتی، بارش باران و عدم وارونگی دما، هوای بهتری را استنشاق کردند.

اما کیفیت هوای 9 مرکز استان کشور در شرایط پاک قرار گرفت که سنندج با شاخص 23 پاک‌ترین مرکز استان کشور نام گرفت.

بنابر تمهیدات اندیشیده‌شده از سوی مسئولان اگر شاخص عددی ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون بین 50 تا 100 باشند شرایط کیفیت هوا سالم است و شرایط ناسالم برای گروههای حساس نیز به میانگین عددی 100 تا 150 تعلق می‌گیرد اما اگر اعداد از 150 تا 200 قرار گیرند به این شرایط کیفیت هوا در وضعیت قرمز یا شرایط اضطرار گفته می‌شود و کیفیت هوا در این میانگین برای همه افراد ناسالم خواهد بود.

 وبرای مرکزاستان سمنان شاخص کیفیت هوا 61 میباشد یعنی در زمره ی شهرهای پاک نمیباشد. بسیاری از کارشناسان معتقدند یکی از عوامل آلودگی هوای شهرسمنان کارخانه فروسیلیس این شهربوده که خواهان انتقال این شرکت از سمنان میباشند !
ایستگاه سمنان – میدان امام
سمنان – سمنان
آلاینده:PM 2.5
تاریخ:1396/10/19 11:00

شاخص کیفیت هوا :61

 

بر چسب ها: ,
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. سمنان مهدی   ژانویه 13, 2018  

    سمنان لاین .باید درنظر داشته باشید که هم اکنون نیز باتوجه به شاخص اشاره شده کیفیت هوای سمنان بسیار بهتر ومناسبتر ازهمه مراکز استان های محصور شرق وعرب وجنوب میباشد .اینقدر اطلاعات غلط ومغرضانه وتنگ نظرانه داده شود وآیه یآس ناخواسته ویا مغرضانه داده شود که دراین شهر آباد ومناسب برای زندگی ودرحال توسعه این چند تا سرمایه گذار وکارخانه دارهم از این شهر جمعکنند بروند وافرادی هم که قصد خدمت را دارند باایجاد تعلل منصرف گردند .براساس اطلاعات جراید کزارش ازمایشهای کنترل کیفی هوای دانشگاه علوم پزشکی سمنان درمحل این دانشگاه که نزدیکترین نقطه به کارخانه فروسلیس میباشد آلایندهای ناشی از آن وجود ندارد ویا اعلان میشود شهر سمنان کم بارش ترین شهر استان سمنان هنوز که سال زراعی امسال تمام نشده ولی چرا گفته نمیشود که سال گدشته شهر سمنان بیشرین بارش را در بین همه شهرهای استان سمنان را داشته است وعیره ….