23:34:41 - سه شنبه 9 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شهردارسمنان:توسعه گردشگری در «مرکزاستان» در گرو شناسایی و معرفی ظرفیتهاست
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – شهردار سمنان گفت : توسعه گردشگری در مرکز استان در گرو شناسایی و معرفی ظرفیت های تاریخی ، فرهنگی ، صنایع دستی است.

به گزارش سمنان لاین سید محمد ناظم رضوی  در گفت و گو با ایرنا افزود : تبدیل سمنان به مقصد گردشگری با توجه با وجود آثار تاریخی فاخر در این شهر نیازمند ارایه و تدوین طرحی جدید برای این بخش است.
وی با اشاره به تنگناها و کمبود اعتبارات برای توسعه گردشگری شهر سمنان ، اظهارداشت: یکی از راهکارهای رقابت با دیگر استان ها برای جذب گردشگر معرفی آثارهای تاریخی برجسته است.
وی به اعتبارات مورد نیاز برای توسعه این شهر اشاره نکرد.
ناظم رضوی با بیان این که برای توسعه و رونق گردشگری باید برای جذب سرمایه گذاران بسترسازی شود، خاطرنشان کرد : ایجاد شرایط ویژه برای جذب سرمایه گذار در احیای بافت تاریخی در دستور کار شهرداری این شهر قرار گرفته است.
شهردار سمنان ادامه داد : برای جذب گردشگر، باید فرهنگ گردشگرپذیری را در بین مردم شهرستان سمنان نهادینه کرد و با اهمیت بخشی به زیرساخت ها می توان گام های عملیاتی برای رونق کسب و کار این منطقه از استان برداشت.
وی تصریح کرد : ایجاد نماد های شهری متناسب با تاریخ و فرهنگ این شهر در اولویت کاری شهرداری قرار دارد.
تبدیل سمنان از معبر به مقصد شعار و هدفگذاری اصلی استان سمنان در حوزه گردشگری تعیین شده است که نیازمند تقویت زیرساخت‌های گردشگری است.
در شهر سمنان، 2 هتل و چهار کمپ بین راهی و رستوران ،23 رشته فعال صنایع دستی ، 22 کارگاه صنایع دستی و 868 هنرمند صنایع دستی و همچنین 93 بنا، 9 تپه تاریخی و 22 میراث فرهنگی معنوی وجود دارد و بیش از 120 اثر تاریخی سمنان به ثبت ملی رسیده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب