15:11:50 - سه شنبه 9 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
همتیان؛
سهم 2 درصدی استان سمنان از جذب سرمایه گذاری خارجی درکشور
کانال تلگرام سمنان لاین

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری سمنان گفت : سهم این استان از میزان هدفگذای برای جذب سرمایه گذاری خارجی در کشور تا پایان سال جاری بیش از 50 میلیون دلار تعیین شده است.

به گزارش سمنان لاین محمد همتیان  گفت و گو با ایرنا افزود : طبق برنامه ریزی های انجام شده و با توجه به رویکرد کشور برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، جذب 60 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در کشور از اولویت های اصلی سال 96 است.
وی اظهارداشت : نزدیک به 2 درصد از جذب این میزان سرمایه گذاری خارجی باید در استان سمنان انجام شود که این میزان معادل 50 میلیون دلار است.
وی با بیان این که برای تحقق این هدف تمامی برنامه ها و طرح های سال 96 سمنان برای جذب سرمایه گذاری خارجی برنامه ریزی شده است،خاطرنشان کرد : تاکنون 70 مورد مذاکره با سرمایه گذار خارجی و 150 مورد مذاکره با سرمایه گذاران داخلی به صورت مستقیم برای جذب فعال اقتصادی در استان انجام شده است.
همتیان ادامه داد : قرارداد احداث سه نیروگاه بادی با سرمایه گذاری یک شرکت آلمانی به مبلغ 60 میلیون یورو در شهرستان دامغان تا پایان امسال نهایی می شود.
معاون استانداری سمنان اضافه کرد : برای جذب سرمایه گذار خارجی نشست های تخصصی و به صورت خاص اولویت های استان سمنان در کشور برنامه ریزی و مشخص شده است که تا پایان امسال بخش قابل توجه ای از آن ها در مرحله عملیاتی قرار می گیرد.
به گزارش ایرنا ، در دولت تدبیر و امید در استان سمنان 87 طرح با سرمایه گذاری 65 هزار میلیارد ریال تفاهم نامه اجرای طرح های مختلف با بخش خصوصی منعقد شده است.
در استان سمنان بیش از هزار و 800 واحد تولیدی و صنعتی فعالیت دارد که سهم 38 درصدی در اشتغال این استان دارد، 9 ماهه سال 96 از استان سمنان بیش از 323 هزار تن کالا با ارزآوری 143 میلیون و 405 هزار و 816 دلار صادر شده است که از نظر ارزش دلاری در مقایسه با سال 95 حدود 17 درصد افزایش داشت.

بر چسب ها: ,
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب