20:52:26 - دوشنبه 8 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رتبه دوم سمنان در شاخص idi کشور
کانال تلگرام سمنان لاین

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان از افتتاح فاز اول دولت الکترونیک در استان سمنان در دهه‌فجر امسال خبر داد

به گزارش سمنان لاین  سید مسعود میررضایی در نشست خبری با اصحاب رسانه این استان اظهار کرد: در همین راستا کمیته توسعه “دولت الکترونیک”با دبیری اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان سمنان تشکیل شده است.

به گزارش سمنان لاین ازایسناوی توسعه دولت الکترونیک را از برنامه‌های اولویت‌دار دولت دوازدهم خواند و افزود: اگرچه در دولت‌های قبل بحث دولت الکترونیک و ضرورت ایجاد آن مطرح شد اما متاسفانه هیچگاه اقدام عملی در این حوزه برداشته نشد تا اینکه دکتر روحانی در دولت‌های یازدهم و داوازدهم به جد پیگیر آن شد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان با بیان اینکه رئیس‌جمهور تاکید زیادی بر اجرایی شدن این پروژه دارد تصریح کرد: رئیس‌ دولت دوازدهم تاکید بسیار زیادی بر شفافیت و شفاف‌سازی دارد و این مهم با اجرایی شدن دولت الکترونیک تا حد زیادی محقق می‌شود.

وی از اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات به‌عنوان بازوی اجرایی در توسعه دولت الکترونیک نام برد و گفت: اگرچه ایجاد زیرساخت‌های دولت الکترونیک در استان تا حد زیادی زمان‌بر و طولانی شد اما با این همه استان سمنان همچنان از استان‌های پیشرو در توسعه زیرساخت‌های مرتبط با دولت الکترونیک است و تاکنون اقدامات زیادی در این بخش انجام داده است.

میررضایی با بیان اینکه بخش زیادی از زیرساخت‌های مرتبط با توسعه دولت الکترونیک در استان سمنان آماده شده گفت: اقدامات و هماهنگی‌ها و تعامل بین‌دستگاهی و همراهی استاندار پیشین، تشکیل کارگروه تخصصی دولت الکترونیک با ریاست استاندار و دبیری مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، احصا خدمات دولت الکترونیک و گردآوری خدمات دولت الکترونیک دستگاه‌های اجرایی استان، راه‌اندازی مرکز داده استان و پیگیری ایجاد مرکزی برای تبادل داده‌ها، راه‌اندازی پنجره واحد استانی و…از جمله اقداماتی است که در استان با هدف فراهم کردن مقدمات دولت الکترونیک در استان انجام شده است.

درج خدمات 44 دستگاه اجرایی در پنجره واحد استانی دولت الکترونیک

وی با اشاره به راه‌اندازی پنجره واحد استانی به منظور ایجاد دولت الکترونیک در استان سمنان افزود: در این پنجره واحد همه تبادلات دولت الکترونیکی انجام می‌شود.

عضو کارگروه دولت الکترونیک استان سمنان با تقدیر از دستگاه‌های اجرایی که در ایجاد مقدمات این طرح مهم این اداره کل را یاری کردند خاطرنشان کرد: تاکنون 44 دستگاه اجرایی استان اقدامات لازم برای قرار دادن داده‌ها و اطلاعات لازم در این پنجره واحد استانی اقدام کردند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان با اذعان به اینکه ایجاد دولت الکترونیک علاوه بر شفافیت زمینه تسریع در بسیاری از امور و رفاه اجتماعی را فراهم می‌کند ادامه داد: دولت الکترونیک محدود به مناطق شهری نیست و مناطق روستایی نیز از این مزیت بهره‌مند می‌شوند.

وی با اشاره به اقدامات این اداره کل برای فراهم آوردن بسترهای لازم برای ایجاد دولت الکترونیک در مناطق روستایی گفت: در همین راستا وزارت ارتباطات در سطح ملی 1000روستا را از ” ای.تی.ام (atm) ” بهره‌مند کرده که سهم روستاهای استان سمنان نیز در این حوزه 10 روستا بوده است.

وی به توازن جغرافیایی در انتخاب این روستاها در سطح استان اشاره کرد و گفت: باتوجه به فراوانی بالای روستاها در شرق استان و متناسب با جمعیت روستایی سهم دو شهرستان شاهرود و میامی از این طرح پنج روستا، سهم دامغان سه روستا و سهم گرمسار و سمنان نیز هرکدام یک روستا بوده است.

میررضایی با بیان اینکه بزودی 10 روستای دیگر استان از ” ای.تی.ام (atm) “بهره‌مند می‌شوند افزود: تلاش بر این است که به‌تدریج همه روستاهای بالای 20 خانوار از خدمات اینترنتی بهره‌مند شوند.

وی تعداد ” ای.تی.ام (atm) ” شهری و روستایی در این استان پهناور را 22 عدد برشمرد و گفت: خوشبختانه بسیاری از مناطق روستایی و دورافتاده استان نیز از خدمات ارتباطی بسیار زیادی برخوردارند.

این مدیر اجرایی تعداد مشترکین روستایی wll در این استان را حدود 10 هزار اعلام کرد و گفت: در حال حاضر 276 روستای استان از طرح uso و اینترنت پرسرعت بهره‌مند هستند. ضمن اینکه35روستای استان نیز از طرح uso تلفن خانگی برخوردارند. علاوه بر این 13روستا نیز از طرح usoدارای تک ارتباط عمومی استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه 425روستای استان از تلفن خانگی بهره‌مندند اضافه کرد: در مجموع بیش از 480روستا از 580روستای استان از خدمات ارتباطی بهره‌مند هستند

رتبه دوم سمنان در شاخص idi کشور

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان از رتبه دوم این استان در شاخص idi خبر داد و افزود: استان سمنان بعد از تهران حائز رتبه دوم کشور در این شاخص است.

وی ضریب نفوذ تلفن ثابت در استان را 46.74درصد اعلام کرد و افزود: ضریب نفوذ تلفن همراه در استان 74.40درصد و تعداد مشترکین همراه استان بالغ بر 522هزار نفر است.

دکتر میررضایی از ضریب نفوذ حدودا 50درصدی کاربران اینترنت پرسرعت در این استان خبر داد و خاطرنشان کرد: افزون بر 348 هزار کاربر اینترنت پرسرعت از خدمات این حوزه در استان بهره‌مند هستند.

بهره‌مندی 20 شهر استان از اینترنت نسل 4 تا دهه فجر امسال

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان با بیان اینکه سرتاسر استان از اینترنت نسل سومg3 بهره‌مند هستند گفت: تا دهه فجر نیز 20 شهر استان سمنان از اینترنت نسل چهارم( g4 ) برخوردار می‌شوند.

وی نصب 7000 کنتور هوشمند با هدف مدیریت مصارف آب خانگی در این استان خبر داد و گفت: نصب این کنتورهای هوشمند که طی تفاهمنامه‌ای با آبفای شهری کلید خورده، به کاهش محسوس هدررفت آن و مدیریت مصارف کمک شایانی خواهد کرد.

میررضایی از تلاش برای کمک به ایجاد اشتغال به عنوان یکی از سیاست‌های این اداره کل نام برد و گفت: وزارت ارتباطات امسال متعهد به ایجاد 90 هزار اشتغال در فضای مجازی شده که سهمیه‌ای برای استان نیز درنظر گرفته شده است.

وی از ایجاد بیش از 360 شغل در استان در 6ماهه اول سال خبر داد و اضافه کرد: پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال بیش از 900 شغل در این بخش در استان سمنان ایجاد شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب