11:19:20 - یکشنبه 7 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حسن بیگی خبرداد؛
پیگیری جهت تبدیل دانشکده هنر دامغان به « دانشگاه هنر »
کانال تلگرام سمنان لاین

 

سمنان لاین – نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی از ارتقای دانشکده هنر این شهرستان به دانشگاه خبر داد و گفت: این امر در دستور کار وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قرار دارد.
ابوالفضل حسن بیگی صبح شنبه در آیین افتتاح انجمن سینمای جوان ایران نمایندگی دامغان به میزبانی تالار همایش‌های منوچهری دامغانی از پیگیری‌های صورت گرفته برای ارتقای دانشکده هنر این شهرستان خبر داد و بیان کرد:

ایجاد دانشگاه هنر دامغان در دستور کار وزارت علوم کابینه دوازدهم قرار دارد و با فراهم شدن زیرساخت‌ها امیدواریم در آینده نزدیک شاهد تحقق این امر باشیم.
وی اضافه کرد: یکی از برنامه‌های دامغان این است که دانشکده هنر را به دانشگاه ارتقا دهیم چراکه در حال حاضر این دانشکده دارای ۲۴رشته و گرایش است و می‌طلبد تا به دانشگاه ارتقا پیدا کند، همچنین باید گفت راه‌اندازی دانشگاه‌ها می‌تواند به سطح علمی و آموزشی شهرستان کمک کند.
این عضو خانه ملت در ادامه و با اشاره به زیرساخت‌های فرهنگی و هنری دامغان و ضمن بیان اینکه مجتمع فرهنگی هنری شهید شاهچراغی این شهرستان دارای ظرفیت و پتانسیل‌های فراوان است، تأکید کرد: باید از این ظرفیت‌ها به‌خوبی در راستای تقویت برنامه‌ها و طرح‌های فرهنگی و هنری بهره برداری شود چراکه این شهرستان دارای هنرمندانی فعال است که در سطح استانی و کشوری زبانزد هستند.
حسن بیگی با تأکید بر اینکه دامغان از آثار تاریخی، هنری و فرهنگی فاخر برخوردار است، بیان کرد: وجود دو هزار اثر تاریخی و فرهنگی به‌عنوان ظرفیت و پتانسیل شهرستان می‌بایست مدنظر هنرمندان و مسئولان باشد تا دامغان را به جهانیان بشناسانیم اما لازمه این امر آن است که هنرمندان ما موردحمایت قرار گیرند.

ج

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. سمنان امیر حسین   ژانویه 12, 2018  

    آقای دکتر همتی .مگر قرار است دراین استان همه موسسات آموزش عالی وفنی وعلمی وتحقیقاتی ومراکزتحقیقاتی وفن آوری مثل مدارس است که درهمه نقاط استان تقسیم شود که باتوجه به عدم وجود امکانات فنی وانسانی واجتماعی فرا گیر درآن نقطه بی فایده وهدر رفت سر مایه گردد . مثِلآ. انتقال دانشکده بسیارمهم تغذیه وعلوم غدائی از سمنان به جائیکه تازه شهرستان شده وجمعیت آن به پنجهزار نفر هم نمی رسد وزمینه همکاریهای علمی تحقیقاتی واجتماغی هم ندارد چه حاصلی دارد….؟؟متآسفانه با عملکرد رانتی وجزیره ای وصرف بودجه هابه صورت غیر هدفمند ،مر کز استان درتوسعه و رشد ملی عقب مانده است …..

  2. ناشناس   ژانویه 7, 2018  

    با سلام ، لازم است نماینده سمنان نیز مثل نماینده پرتلاش دامغان ، تلاش بیشتری نماید نه د ر روی کاغذ بلکه در عمل………….. به عمل کار بر آید