11:27:00 - سه شنبه 2 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سوقندی؛
انجمن مدیران شبکه‌های اجتماعی سمنان اولین انجمن درکشور
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با بیان اینکه فعالیت در این فضا نیازمند هوشمندی و داشتن سواد لازم است گفت: متاسفانه در برخورد با این فضا دچار تاخر فرهنگی هستیم .

به گزارش سمنان لاین ازایسنامحمدرضا سوقندی در نشستی با مدیران و فعالان شبکه های اجتماعی و فضای مجازی عضو انجمن مدیران شبکه‌های اجتماعی سمنان با تاکید بر ظرفیت های فضا مجازی و شبکه های اجتماعی اظهار کرد: فعالیت در عرصه فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، بصیرت، آگاهی و دانش خاصی لازم دارد و ارتقای سواد رسانه ای مهمترین رسالت فعالان این عرصه است .

وی با اشاره به ظرفیت‌های این فضا از آن به عنوان یک فرصت یاد کرد و اظهار کرد: فضای مجازی در عین مجازی بودن آسیب‌ها و مشکلات فضای حقیقی نظیر سرقت، جاسوسی و … را دارد لذا در این فضا نیازمند هوشمندی و داشتن سواد لازم است اگر چه متاسفانه در برخورد با این فضا دچار تاخر فرهنگی هستیم .

سوقندی با اشاره به رشد سریع شبکه‌های اجتماعی و جمعیت برخوردار از این شبکه‌ها در کشور گفت: این تکنولوژی امروز در ایران توسعه یافته و به شبکه ارتباطی و فرهنگ عمومی تبدیل شده است .

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان سمنان با تاکید بر اینکه باید با مراقبت لازم از آسیب‌ها و تهدیدهای شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی پرهیز کنیم تصریح کرد : افراط در استفاده از این شبکه در ایران یک آسیب است .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان ارتقای سواد فضای مجازی در جامعه را از راهکارهای کاستن از آسیب‌های این فضا بيان و تصریح کرد: انجمن مدیران شبکه‌های اجتماعی باید در این عرصه وارد شده و با برگزاری دوره‌های تخصصی توانمندی‌های کاربران را به دانش تخصصی این عرصه ارتقاء دهد .

سوقندی داشتن تولید در عرصه فضای مجازی را عامل مهمی در تاثیرگذار شدن در این شبکه‌ها دانست و گفت: متاسفانه فعالان این عرصه به جای تولید محتوی بیشتر به انتقال داده ها مشغول هستند و تلاش در ارائه تولیدات مناسب از دیگر اموری است که انجمن مذکور می تواند در فعالیت های خود به آن بپردازد .

وی با اشاره به اینکه انجمن مدیران شبکه‌های اجتماعی سمنان اولین انجمن در کشور است که تاسیس شده اظهار کرد: فضای مجازی زمینی است که دیگران برای ما فراهم کرده اند و رهبری در این فضا، داشتن مخاطب بیشتر نیست بلکه تولیدات بیشتر و مناسب برای مخاطبان است .

سوقندی از برنامه برگزاری نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال در سمنان در آینده خبر داد و گفت: این انجمن نیز باید به صورت فعال در این نمایشگاه حضور یابد .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان یادآور شد: انجمن مدیران شبکه‌های اجتماعی استانی است و در آینده در شهرستان‌های مختلف نیز فعال می‌شود .

در این نشست یکی از کارشناسان پلیس فتا نیز به بیان برخی از آسیب‌ها و قوانین و مقررات فعالیت در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی پرداخت.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب