15:01:51 - پنجشنبه 28 دسامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برطرف شدن کوتاه مدت مشکل آب خانگی «مرکزاستان» با حفر دوحلقه چاه
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان سمنان گفت : کمبود آب  در بخش خانگی مرکز استان با حفر 2 حلقه چاه عمیق با اختصاص 150 میلیارد ریال تا پایان سال جاری برطرف می شود.

به گزارش سمنان لاین محمد طاهری  در گفت و گو با ایرنا افزود: اکنون بیش از50 واحد صنعتی و 500 خانوار در بخش خانگی سمنان با مشکل کمبود آب مواجه هستند که با اتخاذ تدابیر راهبردی در کوتاه مدت این مشکل برطرف می شود.
وی با بیان این که 15 شهرسمنان با مشکل کمبود آب مواجه است ، اظهارداشت: حفر 10 حلقه چاه با یکهزارمیلیارد ریال اعتبار در نقاط مختلف استان در دستور کار قرار دارد.
وی خاطرنشان کرد: بیش از 50 درصد واحدهای صنعتی و تولیدی در استان با مشکل کمبود آب مواجه است که باید با اتخاذ تدابیر اصولی در بلند مدت برای رفع این مشکل اقدام کرد.
طاهری با تاکید این که انتقال آب از سایر حوزه های به سمنان مهم ترین راهبرد برای رفع مشکل کمبود آب در استان است، اضافه کرد: حفر چاه های غیرمجاز تنها در کوتاه مدت معضل کمبود آب در سمنان را برطرف می کند.
وی تصریح کرد : 15 شهر و 70 روستای سمنان با مشکل کمبود آب مواجه است که باید برنامه های هدفمند و توجیهی برای رفع این مشکل در بلند مدت اتخاذ شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان سمنان تصریح کرد : انتقال آب خزر به سمنان مهم ترین طرح برای رفع کمبود آب در این استان است و باید مسوولان دستگاه های مربوط عملیاتی سازی آن اقدام کنند.
به گزارش ایرنا، میانگین سرانه مصرف آب در کشور حدود 200 لیتر در شبانه روز و در استان سمنان 160 لیتر است، در استان سمنان حدود یک میلیارد و 250 میلیون مترمکعب آب در سال تولید می شود.
استان سمنان بیش از 700 هزار نفر جمعیت دارد.

بر چسب ها: ,
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب