خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
17/12/26 16:50
شناسه خبر : 24302

گفتگو با دکتراحمدهمتی درخصوص تحقق شعار « سمنان ؛ چهار راه طلایی »

سمنان لاین – دکتر احمدهمتی نماینده مردم شریف شهرستان های سمنان،مهدیشهر وسرخه درمجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگارسمنان لاین به تشریح اهم اقدامات صورت گرفته با توجه به یکی از شعارهای انتخاباتی خود در بخش راه مبنی بر «سمنان؛ چهار راه طلایی» در حوزه انتخابیه شامل شهرستان های سمنان،مهدیشهر وسرخه پرداخت. به گزارش سمنان […] ...


سمنان لاین – دکتر احمدهمتی نماینده مردم شریف شهرستان های سمنان،مهدیشهر وسرخه درمجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگارسمنان لاین به تشریح اهم اقدامات صورت گرفته با توجه به یکی از شعارهای انتخاباتی خود در بخش راه مبنی بر «سمنان؛ چهار راه طلایی» در حوزه انتخابیه شامل شهرستان های سمنان،مهدیشهر وسرخه پرداخت.
به گزارش سمنان لاین دکتر احمدهمتی درخصوص پروژه مهم آزادراه حرم تا حرم گفت:

پیگیری های بسیاری برای راههای حوزه انتخابیه از جمله آزادراه حرم تا حرم انجام شده اول اینکه ابتدا قرار بر اجرای طرح از سمت مشهد بود که با پیگیریهای صورت گرفته، از سمت گرمسار آغاز و محور سمنان-گرمسار هم اکنون با سرعت خوب و قابل قبولی در حال اجرا میباشد.

ساخت آزادراه حرم تا حرم قطعه سمنان – گرمسار

نماینده مردم شریف شهرستان های سمنان،مهدیشهر وسرخه درمجلس شورای اسلامی درخصوص جاده سمنان-فیروزکوه هم از پیشرفت خوب این پروژه مهم خبرداد و افزود؛
برای اولین بار در کشور توانستیم با ماده 56 این کار را انجام دهیم.
این مسیر مهم در حال 4 بانده شدن است که 11 کیلومتر آن رو به اتمام بوده و در 27 کیلومتر اول تنها اداره کل  در کشور بودیم که این قرارداد را منعقد کرده است .شایان ذکراست این جاده زمینه اتصال به جاده معلمان و جندق و از آن طریق به بندرعباس را فراهم میکند.
دکتر احمدهمتی همچنین در خصوص جاده مهم و حیاتی سمنان-معلمان-اصفهان گفت :
پیگیری و نامه نگاری های فراوانی در اینخصوص صورت گرفته است و قرارداد آن نیزامضا شده و ابلاغ اعتبار هم صورت گرفته است و منتظر نظر شورای تامین هستیم تا هر چه زودتر فعالیت های عمرانی در این محور نیز آغازشود.
شایان ذکر است با باز شدن این مسیر ، یکی از مهمترین کریدورهای شمال به جنوب شکل می گیرد.


نماینده مردم شریف شهرستان های سمنان،مهدیشهر وسرخه همچنین درخصوص جاده دوآب به شهمیرزاد و مهدیشهر یادآورشد:
در جلسات مکرر این جاده پیشنهاد و در نتیجه در سند آمایش سرزمینی قرارداده شده و کارشناسان در حال مطالعه این مسیر هستند.
قابل توجه است که این راه باعث کاهش زیاد مسافت شده و امنیت توریست هم تامین شود.
جاده آهوان-سمنان(سرازیری کوهپایه) نیزقرارداد آن با پیمانکار منعقد و در حال انجام میباشد.
همچنین جاده پیغمبران که با مشارکت اداره راه و شهرداری سمنان در حال انجام است که 20 کیلومتر آن انجام و فقط 3 کیلومتر باقی مانده است.
دکترهمتی در خصوص جاده مهدیشهر-شهمیرزاد، تقاطع دربند مهدیشهر و جاده عشایری گنداب-مهدیشهر گفت:
جاده مهدیشهر-شهمیرزاد با تلاش مسئولین روزهای آخر خود را سپری میکند و بزودی افتتاح میشود.همچنین با همکاری شهرداری ، شورای شهر و اداره راه مهدیشهر تقاطع دربند مهدیشهر در حال ساماندهی می باشد که بزودی میدانی در این محل احداث خواهد شد.
جاده عشایری گنداب-مهدیشهر نیز با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد ریال در دست بازسازی و مرمت است.

دکتر همتی در خصوص تقاطع های غیر هم سطح حوزه ی انتخابیه با برشمردن آنها و اقدامات صورت گرفته گفت:
پل روگذر مومن آباد که چندین سال متوقف شده بود ، چندین جلسه در سطح ملی و استانی با مسئولین پیگیری و نهایتا منجربه ادامه فعالیت عمرانی شد که بزودی به اتمام خواهد رسید.
تقاطع شهرک صنعتی سمنان هم که مدت ها  متوقف مانده بود قرارداد آن منعقد
و نقشه ها در حال تحویل به پیمانکار جدید است تا این پروژه نیز به سرانجام برسد.
پل دانشگاه(شهید ترحمی) در جلسه گذشته فرمانداری سمنان مشکلات آن بررسی شد و درصدد حل آن هستیم تا این پروژه هم تمام شود.
پل خطیرکوه که در آستانه عقد قرارداد با پیمانکار است و بزودی قرارداد منعقد و عملیات عمرانی شروع میشود.
زیرگذر خیرآباد هم با حضور روز گذشته مسئولان از تهران در منطقه مشکلات را بررسی و رفع شد که بزودی عملیات عمرانی آن آغاز خواهد شد.
پل درجزین هم با اقدامات صورت گرفته  خوشبختانه در ابتدای امسال به بهره برداری رسید.


دکترهمتی در پاسخ به پرسش خبرنگارسمنان لاین درخصوص نواقص موجود در ایستگاه راه آهن سمنان گفت:
در حوزه راه آهن فعالیت های بسیار خوبی انجام شده از جمله افتتاح سالن زیبای ایستگاه مرکزاستان که شهرستان های سمنان، مهدیشهر وسرخه را پوشش می دهد  ضمن اینکه ایستگاه راه آهن سمنان در حال برطرف کردن نواقص میباشد و پیگیر اتمام زیرگذر آن هستیم و پله های برقی هم وارد شده اند.قطار محلی سمنان به مشهد هم با پیگیری های انجام شده و همکاری مسئولین ذیربط مجددا برقرار گردید.


همچنین پیگیری های لازم را برای ادامه مسیر قطار حومه ای داشته ایم و باتوجه به اینکه این قطارحومه ای پرسرعت از تهران تا گرمسار آمده است ، موافقت وزیر را جهت ادامه تا سمنان جلب کرده ایم.
قطار برقی هم در دستور کار قرار گرفته است و چندی پیش قرارداد آن بسته شده است و ال سی  پروژه قطار برقی تهران-سمنان-مشهد گشایش یافته است.سرعت این  قطار؛200کیلومتردرساعت است و پیمانکاران از ایتالیا و چین در حال نقشه برداری هستند.
دکتراحمدهمتی در پاسخ به مطالبه مهمِ مردم ، درخصوص آخرین وضعیت فرودگاه مرکزاستان و زمان آغازپروازها ازاین فرودگاه گفت:


در بحث فرودگاه اقدامات بسیار خوب و بزرگی انجام شده است.
از جمله افزایش باند فرودگاه که به 3300 متر ارتقا پیدا کرده است و به نوبه ی خود اقدام مهمی میباشد.
همچنین بزودی ساخت ترمینال با زیربنای 1500 متر در فاز اول،ساختمان های ایمنی،حفاظتی و جایگاه سوخت رسانی آغاز خواهد شد.
نماینده مردم شریف شهرستان های سمنان،مهدیشهر وسرخه در پاسخ به پرسشی مبنی بر زمان اولین پرواز رسمی از فرودگاه مرکزاستان که متعلق به شهرستان های سمنان،مهدیشهر،سرخه و حتی قابل استفاده برای شهرستان های دامغان ،گرمسار ،فیروزکوه و…. میباشد گفت:

در جلسه ای که با خانم شرفبافی مدیرعامل شرکت فرودگاههای جمهوری اسلامی ایران(ایران ایر) داشتیم با ایجاد ترمینال و ساختمان حفاظت موقت  انشاالله بزودی پروازهای این فرودگاه شروع خواهد شد.
به گزارش خبرنگارسمنان لاین، درپایان گفتگو دکترهمتی از رایزنی های صورت گرفته با دکتر آخوندی وزیر راه و شهرسازی جهت سفر به سمنان خبرداد.