خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
17/12/25 17:15
شناسه خبر : 24289

اطلاع «ناکافی» آقای نماینده ازپروژه انتقال آب خزر !!!

 نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس در بحث انتقال آب خزر به کویر مرکزی به دنبال رفع دغدغه‌های زیست محیطی برای اجرای طرح هستیم، گفت: این دغدغه‌ها با فنّاوری روز دنیا رفع خواهد شد. به گزارش سمنان لاین ازمهرسید حسن حسینی شاهرودی  ضمن اشاره به نتایج نشست اخیر مجمع نمایندگان استان سمنان با وزیر نیرو تأکید […] ...

 نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس در بحث انتقال آب خزر به کویر مرکزی به دنبال رفع دغدغه‌های زیست محیطی برای اجرای طرح هستیم، گفت: این دغدغه‌ها با فنّاوری روز دنیا رفع خواهد شد.

به گزارش سمنان لاین ازمهرسید حسن حسینی شاهرودی  ضمن اشاره به نتایج نشست اخیر مجمع نمایندگان استان سمنان با وزیر نیرو تأکید کرد: در این نشست پیرامون مشکلات آب بحث و تبادل‌نظر شد و نخستین این طرح‌ها، انتقال آب خزر به استان بود که موافقت‌های اولیه ظاهراً ؟؟؟اخذشده- واژه ظاهرا ازطرف آقای نماینده ازطرفی دلیل بی اطلاعی یا حداقل کم اطلاعی ایشان درموضوع مهم انتقال آب خزر دارد همینطور نشان از عدم پیگیری ها یا می توان گفت عدم دغدغه ی حوزه انتخابیه ایشان نسبت به این موضوع دارد – اما مباحث محیط زیستی در این حوزه وجود دارد که طی نشستی با رئیس سازمان محیط‌ زیست این مسائل مطرح‌ و برای راهکارهای عملی بررسی شده است.

وی افزود: در نشست با رئیس سازمان محیط‌زیست نیز تسریع درروند انتقال آب خزر به شهرستان‌های استان سمنان!!!!مطرح شد.

اما دغدغه‌های زیست محیطی دراین‌بین وجود دارد که یقینا به آن توجه جدی خواهد شد؛ ازجمله این مسائل این است که نمک حاصل از تصفیه آب دریا، باید در منطقه استان استحصال‌شده و در شمال و در حوزه خزر صورت نگیرند و پساب آن نباید به دریا بازگردد که امیدواریم باتدبیری که صورت می‌گیرد و با فنّاوری روز دنیا این مشکل رفع شود تا شاهد تأمین آب شرب، صنعت و کشاورزی برای استان باشیم.

سمنان لاین – قطعا این مباحث بایست استانی مطرح شود اما آیا می توان تلاش های دامنه دار نمایندگان سمنان و دامغان را با نماینده ای که کمترین پیگیری را در این موضوع مهم داشته  مقایسه کرد؟

چه کسانی  تا همین چندروز پیش می گفتند این پروژه ی انتقال آب به سمنان است و نه استان!   و اکنون که تلاش این نمایندگان و… در حال به ثمر نشستن است، سمنان جای خود را به استان می دهد؟

بازهم تاکید می کنیم قطعا انتقال آب خزر برای مجموعه ی استان است چراکه درغیراینصورت اصلا مقرون به صرفه نخواهدبود اما روی سخن ما با آن گروهی محدودازرسانه های مدعی عدالتخواهی در استان سمنان است که کوچکترین مخالفت با انتقال آب خزر را در هر گوشه ای با آب وتاب و خوشحالی مطرح می کردند ،گویی در صف مخالفین تمام قد انتقال آب خزر بودند  و اکنون …

دیدار مجمع نمایندگان استان با اردکانیان وزیرنیرو