16:07:54 - دوشنبه 25 دسامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آب مورد نیاز بخش صنعت سمنان ۵ درصد افزایش یابد
کانال تلگرام سمنان لاین

بهروز اسودی  - کراپ‌شده - آینه
 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان تامین آب را لازمه اشتغال زایی دانست و گفت: آب مورد نیاز بخش صنعت سمنان باید پنج درصد افزایش یابد.

 به گزارش سمنان لاین ازمهربهروز اسودی پیش از ظهر دوشنبه در سومین نشست هم اندیشی استان های تهران، البرز، قم و سمنان به میزبانی شهرک صنعتی گرمسار با بیان اینکه یک لیتر در ثانیه آب برای ۷۰ نفر اشتغال ایجاد می کند، ابراز داشت: گسترش صنایع به منظور ایجاد اشتغال نیازمند به آب هستند که با افزایش آب مورد نیاز بخش صنعت استان به میزان پنج درصد می توان به بخشی از این مهم دست یافت.

وی با بیان اینکه وجود سه منطقه ویژه اقتصادی و ۵۷۰ معدن در استان سمنان از پتانسیل های صنعتی و معدنی این استان است، افزود: وضعیت ماشین آلات معدنی استان بسیار ضعیف هستند و نیازمند به روز شدن تجهیزات پیرامون صنایع معدنی هستیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با تاکید بر اینکه صنایع معدنی باید بیش از پیش مورد توجه سرمایه گذاران قرار گیرد، ابراز داشت: نرخ سود بانکی برای بخش معدن بسیار بالاست که قطعا با این نرخ سود نمی توان کمک شایانی به معادن کرد لذا باید برای رفع این مشکل چاره اندیشی صورت گیرد.

اسودی در ادامه تصریح کرد: تنها صنایع معدنی توانستند بحران تحریم را پشت سر بگذرانند لذا باید کارگروه تخصصی در سه بخش صنعت، معدن و تجارت تشکیل شود و نمایندگان استانها در این کارگروه ها بحث های تخصصی را مطرح و تبادل نظر داشته باشند.

وی افزود: نشست های هم اندیشی با هدف بررسی پتانسیل ها و مزیت های صنعتی، معدنی و تجاری موجب هم افزایی و سازماندهی لازم در تعاملات منطقه خواهد شد لذا این مهم می طلبد تا مشکلات سرمایه گذاران پیرامون این سه حوزه احصا و برای رفع آن راهکار های لازم اتخاذ شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب