11:01:47 - یکشنبه 24 دسامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دستگیری خواستگار ‌هزارچهره
کانال تلگرام سمنان لاین

با اعتراف متهم به فریب زنان و دختران جوان و همچنین سرقت از آنها و به منظور شناسایی دیگر مالباختگان احتمالی، بازپرس پرونده با انتشار بدون پوشش تصویر متهم از کسانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند.
به گزارش سمنان لاین ازشهروند، مردی که با حضور در اماکن پرتجمع و شناسایی دختران مجرد با وعده ازدواج از آنان سرقت کرده بود، دستگیر شد.
٢٩مهرماه زن جوانی با مراجعه به کلانتری ١٠٧ فلسطین به مأموران اعلام داشت که فردی به نام محسن وطنی اقدام به سرقت عابربانک و برداشت پول از حساب وی کرده است.
شاکی پس از حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «چندی پیش و در داخل ایستگاه مترو پسرجوانی به نام محسن وطنی به من مراجعه کرد؛ با چرب‌زبانی و خواهش از من خواهش کرد تا برای آن‌که یکدیگر را بهتر بشناسیم، مدتی با یکدیگر ملاقات داشته باشیم و در صورت توافق و تفاهم با یکدیگر، زمینه ازدواج را فراهم کرده و موضوع را به خانواده‌های خود اطلاع دهیم؛ طی چند روز، چندین جلسه با یکدیگر ملاقات حضوری داشتیم تا این‌که آخرین‌بار با یکدیگر به سینما در میدان ولیعصر رفتیم؛ در مسیر بازگشت به خانه بودم که ناگهان پیامکی برای گوشی تلفن همراهم ارسال شد که با دیدن آن متوجه برداشت پول از حساب عابربانک خود شدم.
بلافاصله در داخل کیف‌دستی‌ام به دنبال عابربانک گشتم اما آن را پیدا نکردم؛ ناگهان به یاد آوردم که چند روز پیش، محسن به بهانه زدن رمز دوم اقدام به گرفتن کارت از من کرده بود و من نیز شماره رمز خودم را به او داده بودم؛ بلافاصله با محسن تماس گرفتم اما او دیگر پاسخگوی تماس‌های من نبود و گوشی تلفن همراهش خاموش شد».
همزمان با آغاز رسیدگی به پرونده، شکایت‌های مشابه دیگری با موضوعات مختلف «کلاهبرداری» و «تحصیل مال نامشروع» به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد که تمامی آنها در یک موضوع اشتراک داشتند.
در تمامی این پرونده‌ها، مرد جوانی با مراجعه به زن‌های جوان و با حیله و ترفند و طرح پیشنهاد دروغین ازدواج، ضمن فریب این خانم‌های جوان اقدام به سرقت پول و دیگر اموال باارزش آنها کرده بود.
با توجه به شیوه و شگرد متهم در شناسایی مالباختگان در مراکز پررفت‌وآمد ازجمله بیمارستان‌ها و ایستگاه‌های مترو، تصاویر به دست آمده از وی در اختیار حراست بیمارستان‌ها، پلیس مترو و… قرار داده شد تا در صورت مشاهده و شناسایی متهم نسبت به اطلاع موضوع به پایگاه سوم و در صورت امکان دستگیری متهم اقدام کند.
سرانجام از طریق حراست بیمارستان شهید رجایی به کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ اطلاع داده شد که متهم تحت تعقیب آنها درحال حاضر در این بیمارستان است؛ بلافاصله تیمی از کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی به بیمارستان اعزام و متهم قبل از خروج از محل دستگیر و به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.
با دستگیری متهم پرونده، هویت واقعی وی به نام «رضا» شناسایی و مشخص شد که وی با اسامی و هویت‌های مجعول، با طرح پیشنهاد دروغین ازدواج ابتدا اعتماد زنان و دختران را جلب، در ادامه با سوءاستفاده از اعتماد ایجادشده از سوی شکات، ضمن فریب این افراد اقدام به سرقت اموال باارزش ازجمله پول و طلاجات از آنها کرده است.
با اعتراف متهم به فریب زنان و دختران جوان و همچنین سرقت از آنها و به منظور شناسایی دیگر مالباختگان احتمالی، بازپرس پرونده با انتشار بدون پوشش تصویر متهم از کسانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند، خواست تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان خرمشهر- میدان نیلوفر مراجعه کرده و اطمینان داشته باشند که هویت شکات به صورت محرمانه نزد پلیس محفوظ باقی خواهد ماند».

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب