14:04:16 - شنبه 23 دسامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فعالیت 1000 واحد صنفی بدون پروانه کسب در شهرستان سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – رییس اصناف استان سمنان گفت : حدود یکهزار واحد صنفی بدون پروانه کسب در بخش های مختلف تولیدی در شهرستان سمنان فعالیت دارند.

به گزارش سمنان لاین ازایرناعلی‌اکبر صیاد جو با بیان این که اگر این واحدهای صنفی بدون پروانه کسب مجوز نگیرند به تدریج تعطیل خواهند شد، افزود :برای پلمب این واحدهای بدون پروانه در مرحله اول از سوی اتحادیه اخطار کتبی داده می شود و بعد از رعایت زمانی، اقدامات لازم اجرا و واحد صنفی پلمب می شود.
وی خاطرنشان کرد : به دلیل شکل گیری تعداد زیادی از صنف های جدید در این استان ممکن است شناسایی صنوف وابلاغ اخطار تا برخورد قانونی با متخلفین در حدود 6 ماه به طول بیانجامد.
رییس اصناف استان سمنان تصریح کر د: افزایش فرایند نظارت، کنترل و ساماندهی واحدهای صنفی در صورتی امکان‌پذیر است که واحدهای صنفی پروانه کسب بگیرند.
صیادجو از صدور بیش از 2 هزار پروانه کسب در سال گذشته در استان خبر داد و گفت : از ابتدای سال تا کنون صدور پروانه کسب با رشد 10درصدی همراه بوده است.
به گزارش سمنان لاین، در استان سمنان طبق سرشماری سال 95 بیش از 702 هزار نفر جمعیت دارد و تعداد کل واحدهای صنفی این استان با احتساب مشاغل خانگی در حدود 50 هزار واحد است.
به ازای هر 14 نفر یک واحد صنفی در استان سمنان وجود دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب