خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
17/12/22 17:01
شناسه خبر : 24128

تزریق شادابی یا هدر دادن پول مردم سمنان روی دیوارها

سمنان لاین – سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان از دیوارنگاری نقاط مختلف شهر با هدف تزریق روح شادابی به شهروندان در شهر سمنان خبر داده است. جواد نجاریانی گفته، با توجه به اینکه اغلب دیوارهای سطح شهر نازیبا و غیر چشم نواز هستند با اجرا کردن نقاشی دیواری می توانیم ساختار بصری […] ...

سمنان لاین – سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان از دیوارنگاری نقاط مختلف شهر با هدف تزریق روح شادابی به شهروندان در شهر سمنان خبر داده است.

جواد نجاریانی گفته، با توجه به اینکه اغلب دیوارهای سطح شهر نازیبا و غیر چشم نواز هستند با اجرا کردن نقاشی دیواری می توانیم ساختار بصری شهر را زنده کنیم .

نجاریانی همچنین با بیان اینکه نقاشی دیواری، اجتماعی‌ترین صورت نقاشی است، یادآور شده که نقوش حاصله از یک دیوارنگاری در میدان‌های شهر، خیابان‌ها، دیوارهای اماکن اصلی شهر می‌تواند تا حد زیادی ذهن شهروندان را متوجه جهان زیباتری کرده و راهی برای تنفس ذات زیبایی شناسانه آنها ارائه دهد!!!

سمنان لاین – شایان ذکراست سالها پیش با مصوبات یکی از دوره های شورای شهر متاسفانه پول بیت المال صرف خریدن و ساختن مجسمه هایی از حیوانات شد که پس از مدتی جمع آوری و در دوره های بعد شاهدهمین نقاشی ها در خیابان های شهر بودیم که هیچ نشانی از آنها نیست یا خود اکنون مایه ی زشتی و پلشتی شهر شده اند که بی تردید همین نقاشی ها یی که – ذهن شهروندان را متوجه جهان زیباتر و راهی برای تنفس ذات زیبایی شناسانه ارائه می کنند!!! –  مدتی دیگر بلای ذات زیبایی شناسانه شهرخواهندشد و صدها مورد دیگر از اقدامات ظاهری که فاقد دوراندیشی بوده  و هست.

یاللعجب از این همه خلاقیت و نبوغ که تابحال به فکر هیچکس نرسیده بود !  این نقاشی ها که ازجیب مردم شهراخلاق هزینه خواهدشد چندصباحی مهمان شهرهستند و سپس تخریب یا بزودی خودبخود ازبین خواهند رفت.

آیا بهترنیست بجای هدر دادن پولی که از عوارض و… از همین مردم دریافت می شود به امور زیربنایی مرکزاستان در بحث ترافیک شهری ،احیا بافت قدیم و…  نه در حرف بلکه در عمل و روی زمین پرداخت؟

وعده ها، تغییرات و رویکرد  شهردار جدید و محترم سمنان در شادابی و اقدامات زیربنایی قطعا موافق چنین اقدامات سطحی نیست و توقع می رود نیروها و مدیران پرتجربه شهرداری سمنان ، از پایین آوردن افق نگاه و برنامه های مدنظر شهردارجدید  در همین سطح نقاشی کردن ،رنگ زدن جداول و… بشدت بپرهیزند ،که با این اقدامات خواسته یا ناخواسته به مدیریت جدید شهری می گوییم ؛توقع مردم شهر اخلاق چیزی بیش از این  نیست!!!

از طرفی توقع می رود اعضای محترم شورای شهر سمنان هم با ورود جدّی تر به مسائل شهری و ارائه ی برنامه های زیربنایی ، ریل گذاری منسجم و هدفمندی را برای مجموعه ی مدیریت شهری مرکزاستان فراهم کنند.

اینهم تعداد اندکی از بسیارتصاویرارسالی توسط مخاطبین و مردم شهرسمنان