12:18:36 - پنجشنبه 21 دسامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
«خاموشی»انتقال آب به گرمسار را ضروری دانست!
کانال تلگرام سمنان لاین

معاون پشتیبانی و بهره برداری شرکت آب منطقه ای سمنان پیشرفت فیزیکی طرح انتقال آب از منطقه سیمین دشت تهران به گرمسار را 35 درصد اعلام کرد و گفت : اجرای این طرح برای رفع تنش آبی در غرب استان سمنان ضروری است.

به گزارش سمنان لاین محمدرضا خاموشی در گفت و گو با ایرنا آغاز اجرای این طرح را سال 1393 ذکر کرد و افزود : 2 هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری برای انتقال آب به صورت بی او تی در این طرح پیش‌بینی‌شده که با تکمیل آن بخش عمده‌ای از آب آشامیدنی شهرستان گرمسار تأمین می‌شود.
وی آبرسانی به 18 منطقه روستایی این شهرستان را از اهداف مهم طرح خط انتقال آب از سیمین دشت به گرمسار ذکر کرد و گفت : طرح خط انتقال آب آشامیدنی گرمسار با 2 استان تهران و سمنان به‌ صورت مشترک در حال اجرا است.
وی تصریح کرد : این خط انتقال در مسافتی نزدیک ‌به 50 کیلومتر خواهد بود و این مسافت از بند انحرافی سیمین‌دشت به تصفیه‌خانه آب گرمسار است.
خاموشی خاطرنشان کرد : اجرای طرح آبرسانی به روش بی او تی علاوه بر تامین آب آشامیدنی در تامین آب پایدار برای عرصه طبیعی این منطقه نیز تاثیرگذار است.
وی با اشاره به این که طرح آبرسانی به روش خرید تضمینی آب از سوی سرمایه‌گذار بخش خصوصی انجام می‌شود ، تصریح کرد: با بهره برداری از این طرح مهم نیاز آبی در این طرح به کمترین مقدار ممکن کاهش می یابد.
وی بیان داشت : در این طرح سرمایه‌گذار 20 سال بهره‌برداری می‌کند و خط انتقال را به‌روز کرده و پس‌ازآن تحویل دولت می‌دهد.
خاموشی با اشاره انتقال آب سد نمرود به شهرستان گرمسار ، گفت: این طرح به صورت حق آبه به این شهرستان انتقال می یابد و تامین منابع مالی مهم ترین دغدغه برای اجرایی کردن این طرح مهم است.
معاون پشتیبانی و بهره برداری شرکت آب منطقه ای سمنان ادامه داد: برای اجرای این طرح بیش از سه هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز پیش بینی شده و با برنامه ریزی های انجام شده این شرکت درصدد تامین این مقدار از اعتبار است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب