0:17:59 - پنجشنبه 21 دسامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مرمت بازار سرپوشیده سمنان نیازمند تامین اعتبار است
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – رییس عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری سمنان گفت: کمبود اعتبار مهم ترین چالش برای مرمت و بازسازی بازار سرپوشیده و تاریخی شهر سمنان است.

به گزارش سمنان لاین سعید حسینی در گفت وگو با ایرنا افزود: مرمت بازار سرپوشیده سمنان نیازمند همدلی و هم افزایی دستگاه های اجرایی دارد.
وی اظهارداشت: اجرای عملیات مرمت کف سازی و ساخت کف فرش با همکاری اداره آب و فاضلاب، برق منطقه ای و مخابرات پس از زیرسازی های لازم و اجرای کانال فاضلاب برای دفع آب های سطحی در دستور کار قرار دارد.
وی خاطر نشان کرد: با توجه به آسیب های وارد شده به بازار سمنان، در سه نقطه بحرانی بازار که امکان ریزش وجود داشت با انجام پی بندی ستون های فرسوده و آسیب دیده کار مرمت و ساماندهی انجام شد.
حسینی ادامه ادامه داد: امسال با تخصیص اعتبار یک میلیارد و 500 میلیون ریال در حدود 700 متر مکعب از نقاط بحرانی با استفاده از مصالح مقاوم پشت بندی شد.
رییس عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری سمنان گفت: تمام نقاط بحرانی بازار تاریخی سمنان که نیاز به پشت بندی داشت مقاوم سازی شده و اکنون نقاط بحرانی وجود ندارد.
وی تصریح کرد: اجرای پله های سنگی با هدف مرمت کف فرسوده بازار از دیگر اقدامات مشارکتی شهرداری برای حفظ این آثار تاریخی بوده است.
به گزارش ایرنا بازار تاریخی سمنان از بناهای با ارزش بافت تاریخی و از بناهای دوره قاجار است و به شماره 1740 در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است. و از خیابان شهدا شهر سمنان شروع و تا خیابان امام خمینی ادامه می یابد.
تقویت زیرساخت های اقامتی حوزه گردشگری و شعار تبدیل سمنان از معبر به مقصد گردشگری از اهداف استان سمنان برای تقویت و توسعه گردشگری و افزایش اشتغال در این حوزه است به طوری که در 2 سال گذشته 26 اقامتگاه بوم گردی و چند هتل در استان سمنان گشایش یافته است و در حال حاضر چندین اقامتگاه بوم‌گردی و چند هتل در شهرستان های مختلف در حال دریافت مجوز فعالیت و ساخت است و در 2 سال آینده ظرفیت اقامتی استان 2 برابر خواهد شد.
استان سمنان دارای بیش از یک هزار و 147 اثر تاریخی شناسایی شده است و تا کنون 718 اثر تاریخی، طبیعی و معنوی این استان به ثبت ملی رسیده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب