11:31:57 - چهار شنبه 20 دسامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
8 برابر شدن ورودي آب سد شهید شاهچراغی دامغان با برخورد با متخلفین
کانال تلگرام سمنان لاین

مديرعامل شركت آب منطقه‌اي سمنان از هشت برابر شدن میزان ورودي آب سد شهید شاهچراغی دامغان از طریق برخورد با متخلفین خبر داد.

ايرج حيدريان در جلسه شوراي حفاظت از منابع آب استان سمنان اظهار کرد: اضافه كرد: در نتيجه اين اعمال قانون، آب ورودي به سد دامغان از 30 ليتر بر ثانيه به 250 ليتر بر ثانيه افزايش پيدا كرد.

وی تصریح کرد: خوشبختانه امروزه هم مديريت خوب و هم مشاركت بسيار مطلوبي در اين موضوع در منطقه اتفاق افتاده است.

مديرعامل شركت آب منطقه‌اي سمنان خاطرنشان کرد: اينكه بعضاً گفته مي‌شود مديريت خوبي در بالادست سد دامغان صورت نمي‌گيرد، اشتباه است، بلكه هم مديريت مصرف و مديريت تخصيص بسيار خوبي در همه امور هم بخش كشاورزي و هم امور منابع آب شهرستان وجود دارد و هم اينكه مشاركت بسيار مطلوبي توسط كشاورزان و اهالي منطقه صورت گرفته است.

وي اضافه كرد: متأسفانه اضافه برداشت‌ها و همچنين برداشت‌هاي غيرقانوني، حفر چاه‌هاي غيرمجاز و… باعث كاهش شديد منابع آب در دامغان و سد مخزني دامغان شده است.

مديرعامل شركت آب منطقه‌اي سمنان اضافه كرد: با همكاري مراجع قضايي و نيروي انتظامي و دادستاني شهرستان دامغان، در اوايل سالجاري تعداد زيادي از اين برداشت‌هاي غيرقانوني و اضافه برداشت‌ها در بالادست و همچنين نهر كبير دامغان شناسايي و برخورد شد.

حيدريان با اشاره به کمبود منابع آبی در استان در اثر بروز خشکسالی‌های پیاپی از عموم مردم و خصوصا کشاورزان و بهره‌برداران خواست در مصرف آب نهایت صرفه‌جویی را داشته باشند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب