13:44:35 - چهار شنبه 20 دسامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
جزییات جدید از حقوق و مزایای نمایندگان
کانال تلگرام سمنان لاین

تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه جزئیات دریافتی نمایندگان مجلس شورای اسلامی را تشریح کرد.
به گزارش سمنان لاین ازباشگاه خبرنگاران، غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پاسخ به سوالی درباره حقوق نمایندگان مجلس گفت: مجلس باید به دولت پیشنهاد دهد که بودجه سال بعدش را طبق قانون چقدر می‌خواهد افزایش دهد به طوری که پیشنهاد افزایش 5 درصدی را مجلس ارائه داد، اما باز این پیشنهاد را به دولت ارائه نکردیم.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اینکه بودجه پیشنهادی مجلس در لایحه بودجه سال 97 نسبت به سال 96 پنج درصد افزایش بود، تصریح کرد: نماینده مجلس طبق قانون مدیریت خدمات کشوری جزء مدیران تراز عالی کشور محسوب می‌شوند، بنده به عنوان رئیس کمیسیون بودجه در چهار- پنج سال گذشته هر سال خدمت رئیس مجلس رسیدم که نمایندگان مجلس باید حق و حقوقشان را دریافت کنند.

وی با اشاره به اینکه حقوق یک نماینده مجلس طبق قانون خدمات مدیریت کشوری 10 میلیون تومان است، ادامه داد: اما حکم حقوق نماینده مجلس 5 میلیون و 700 هزار تومان است.

تاجگردون  تاکید کرد: نمایندگان مجلس اصطلاحاً دو کارت حلال و حرام دارند که در کارت حلال آنها حقوقشان واریز می‌شود و در کارت دیگری هزینه‌هایی مانند هزینه دفتر در شهرستان، تلفن همراه، نیرو‌های همراه، پول بلیط هواپیما واریز می‌شود، لذا باید اذعان داشت که حقوق نمایندگان هیچ افزایشی نداشته است.

وی اظهار کرد: هزینه‌های دفتر نمایندگان در شهرستان شش میلیون تومان، تلفن همراه 600 هزار تومان، نیرو‌های همراه 5 میلیون و 900 هزار است و همچنین پول هواپیمای نمایندگان برای سفر به شهرستان‌ها به صورت نیم بها داده می‌شود، مجلس برای نماینده‌ای که از شهرستان به تهران می‌آید حدود 250 میلیون تومان خانه رهن می‌کند و در پایان دوره از آن نماینده پول رهن را دریافت می‌کند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب