14:51:42 - سه شنبه 19 دسامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
در سمنان؛
جلوگیری از بارنامه کامیون‌های بالای50 سال درسال97
کانال تلگرام سمنان لاین

سرپرست اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های استان سمنان، متوسط عمر ناوگان باری در این استان را 20 سال اعلام کرد و گفت: به منظور نوسازی ناوگان باری در این استان، تسهیلات ارزان‌قیمتی پیش‌بینی شده که رانندگان می‌توانند از این فرصت بهره‌مند شوند.

به گزارش سمنان لاین ازایسنااحسان منصور کیانی اظهار کرد: این تسهیلات که 80درصد قیمت خودرو را شامل می‌شود با نرخ 9درصد در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه بازپرداخت این تسهیلات هفت ساله است افزود: این تسهیلات ویژه خودروهای اروپایی شامل اسکانیا و بنز و..است.

منصور کیانی با اشاره به عدم خدمات‌دهی به برخی خودروهای آلاینده با عمر بالا، گفت: از اول فروردین‌ماه 97از بارنامه خودروهای باری با بیش از 50 سال عمر جلوگیری می‌شود.

سرپرست اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های استان سمنان ادامه داد: علاوه بر این کارت هوشمند این خودروها نیز باطل و فعالیت آنها ممنوع می‌شود.

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص برخی خدمات و از جمله خدمات بیمه‌ای به رانندگان این استان تصریح کرد: بعد از این که طرح پیشنهادی تعریف شغل رانندگی به عنوان یک شغل سخت و زیان‌آور از سوی نمایندگان رد شد تلاش برای رفع مشکلات رانندگان از مجاری دیگر پیگیری شده تا حداقل با حقوق بیشتری بازنشسته شوند.

وی یادآور شد: اقتصاد کشور چه در بخش تولید و چه در حوزه فروزش و توزیع و چه در حوزه صادرات و واردات و…مدیون رانندگان و کامیون‌داران است.

منصور کیانی از طرح این اداره کل برای تقسیم رانندگان استان به دو گروه حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای خبر داد و افزود: قرار است که در همین ارتباط بیمه‌های رانندگان پله‌ای شود تا رانندگان حرفه‌ای و فعال با حقوق بالاتری بازنشسته شوند.

وی از رانندگان به عنوان یکی از زحمتکش‌ترین اقشار جامعه نام برد و گفت: کار با کامیون از مشاغل پرزحمت و سخت است و گاه رانندگان چند روز را دور از خانواده در جاده می‌گذرانند لذا خدمت به این بخش به عنوان یکی از وظایف و اولویت‌های ما در حال پیگیری است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب