خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
17/12/18 13:54
شناسه خبر : 24087

دشمن خشن وزیبای زیتون‌های سمنان به دام افتاد

سمنان لاین – رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سمنان از زنده‌گیری یک قلاده ” تشی “توسط کارکنان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سمنان خبرداد. به گزارش سمنان لاین ازروابط عمومی این اداره کل ٬علیرضا رهایی با اعلام این خبر افزود: این یک قلاده تشی در نهالستان شهید عموزاده سمنان زنده گیری شد. […] ...

سمنان لاین – رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سمنان از زنده‌گیری یک قلاده ” تشی “توسط کارکنان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سمنان خبرداد.

به گزارش سمنان لاین ازروابط عمومی این اداره کل ٬علیرضا رهایی با اعلام این خبر افزود: این یک قلاده تشی در نهالستان شهید عموزاده سمنان زنده گیری شد.

به گفته وی، از مدت‌ها قبل گونه ارزشمند زیتون تلخ مورد حمله شدید یک قلاده تشی واقع شده و این روند تلفات و خسارت‌های جبران ناپذیری به نهال‌های یک ساله کشت شده وارد می‌کرد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سمنان ادامه داد: پس از انجام هماهنگی‌های قانونی با اداره کل محیط زیست استان سمنان و اخذ مجوز لازم با کشیک شبانه کارکنان نهالستان، تشی به صورت زنده گرفته شده و به تحویل مسئولین محیط زیست استان شد.

رهایی از عموم کشاورزان و باغداران سمنان خواست در صورتی که با خسارات ناشی از این حیوان مواجه شدند ، ابتدا هماهنگی‌های لازم را با مراجع ذیصلاح داشته و پس از زنده‌گیری آن را تحویل مسئولین محیط زیست تا تا نسل این جانور که جزء لاینفک چرخه اکوسیستم است به خطر نیفتد .