22:36:04 - یکشنبه 17 دسامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندارتأکیدکرد؛
سرانه ای که قابل دفاع نیست!
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – محمد رضا خباز در آئین افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان ضمن بیان اینکه سرانه مطالعه در کشور قابل دفاع نیست، گفت:
نباید اجازه دهیم تا فاصله سرانه مطالعه ما با دنیا فاصله زیادی داشته باشد.

به گزارش سمنان لاین ازروابط عمومی وامور بین الملل استانداری سمنان؛ خباز در آئین افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان ضمن بیان اینکه متاسفانه سرانه مطالعه در کشور نه تنها قابل دفاع نیست، بلکه موجب خجالت است، ابراز داشت: پایین بودن سرانه مطالعه در کشورهای مسلمان درد بزرگی برای جامعه اسلامی محسوب می شود لذا نباید اجازه دهیم تا فاصله سرانه مطالعه ما با دنیا فاصله زیادی داشته باشد.
وی با بیان اینکه سرانه مطالعه در سمنان مطلوب اما ناکافی است، افزود: امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند سرمایه گذاری در بخش کتاب هستیم که برپایی نمایشگاه های کتاب علاوه بر گسترش فرهنگ مطالعه به کاهش آسیب های اجتماعی نیز کمک می کند.
ایشان با بیان اینکه برپایی نمایشگاه کتاب ما را با تازه های نشر آشنا می کند، ابراز داشت: توجه به کتاب می تواند آینده بهتری را برای فرزندان و نسل جدید بسازد لذا باید با بهره گیری از این فرصت ترویج فرهنگ کتابخوانی و مطالعه از خودمان شروع کنیم.
دکتر خباز با تاکید بر اینکه باید خودمان مسیر فلاح و رستگاری را رقم بزنیم، تصریح کرد: بزرگان علم و دین با استفاده از برکت کتابخانه و لابراتوار توانستند مدارج عالی را طی کنند و اکنون خدمتگذاران جامعه باشند، لذا این مهم می طلبد تا دستگاه های فرهنگی در مقوله کتاب و مطالعه برنامه ریزی بهتری داشته باشند.
وی با بیان اینکه آئین اسلام با خواندن و قلم شروع می شود، افزود: کتاب به عنوان معجزه پیامبر شناخته شده و اوج ارزش فعالیت های فرهنگی، توجه به مطالعه است لذا ایجاد نمایشگاه های کتاب فرصتی برای ورود کتاب در زندگی و مانوس شدن افراد یک جامعه با آن را فراهم می کند.
ایشان در ادامه با قدردانی از تلاشهای همه دست اندرکاران برگزاری نمایشگاه کتاب، گفت: امیدوارم زحمات همه‌ی دوستان در برگزاری نمایشگاه به گونه ای به فرجام برسد که نتایج مطلوبی را به همراه داشته باشد و با همدلی و همراهی مسیری را بپیماییم که بر حفظ ارزشها و غنای فرهنگی ما بیفزاید.
حجت الاسلام محمد باقر عبدوس؛ امام جمعه موقت سمنان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه هدف، اعتلای کلمه ی حق است، گفت: اگر حوزه و دانشگاه در یک مسیر حرکت کنند ؛ این مهم محقق می گردد.
وی با اشاره به ۲۶ آذر روز وحدت حوزه و دانشگاه افزود: دانشگاه و حوزه باید در مسیری حرکت کنند که منتهی به تحول عظیم در مجامع علمی و دانشگاهی گردد.
در ادامه مشاور معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه زیربنای دانش و آگاهی یک ملت بدون مطالعه امکان پذیر نخواهد بود، گفت : احساس بی نیازی به مطالعه وکتاب لطمات جبران ناپذیری را به کشور خواهد زد.
امیرزاده افزود: برای بهره مندی از فرهنگ مولد ما هیچ راهی جز مطالعه نداریم و این امر با برگزاری نمایشگاههای کتاب تحقق پیدا میکند.
ایشان اظهار داشت: تا پایان سال، ۴۰ نمایشگاه دیگر برگزار خواهیم کرد واین نمایشگاه در سمنان پانزدهمین نمایشگاه است وامسال ۲۴ میلیارد تومان کتاب توسط مردم خریداری شده است وپیش بینی میشود این رقم به ۵۰ میلیارد تومان نیز برسد

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب