11:01:37 - شنبه 16 دسامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نژاد صفوی؛
نیاز بیش از 20 درصد راه های ارتباطی استان سمنان به بازسازی
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – مدیرکل راه و ترابری  با بیان این که راه ارتباطی 40 روستای این استان برای تردد وسایل نقلیه مناسب نیست ، گفت: برای نوسازی این تعداد محورهای روستایی بیش از 60 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

به گزارش سمنان لاین سیدعبدالمجید نژاد صفوی در گفت و گو با ایرنا افزود : اکنون بیش از 20 درصد راه های ارتباطی استان سمنان نیاز به بازسازی دارد و براساس برنامه ششم توسعه تا پایان سال جاری تعداد قابل توجهی از این راه ها به صورت زیرساختی ترمیم و آسفالت می شود.
وی با بیان این که راه های ارتباطی این تعداد روستا براساس برنامه ششم توسعه تا پایان سال 97 تکمیل و بازسازی می شود، اظهارداشت: 2 روستا در سمنان، 10 روستا در دامغان، 10 روستا در شاهرود، پنج روستا در میامی، پنج روستا در گرمسار، سه روستا در مهدیشهر، 2 روستا در آرادان، و 2 روستا در سرخه مشمول طرح توسعه و توانمندسازی روستایی هستند.
استان سمنان بیش از یکهزار هزار کیلومتر راه روستایی دارد.
نژادصفوی خاطرنشان کرد : در دولت تدبیر و امید میزان اعتبارات تخصیصی در بخش راه روستایی بیش از 40 درصد در مقایسه با دولت قبل از آن افزایش یافت و 60 راه روستایی استان آسفالت و بازسازی شده است.
نژادصفوی با بیان این که در دولت بیش از 16 هزار میلیارد ریال اعتبار در بخش راه شهری در سمنان هزینه شد، گفت : در چهارسال گذشته بیش از250 کیلومتر به راه های دسترسی و امن این استان افزوده شد.
استان سمنان با 97 هزار و 491 کیلومتر مربع وسعت رتبه ششم را در بین دیگر استان های کشور به لحاظ وسعت دارد .
همچنین 660 کیلومتر از بزرگراه 860 کیلومتری تهران – مشهد در استان سمنان واقع شده است.
سه هزار و 784 کیلومتر راهِ استان سمنان 2.1 درصد از راه های کشور را شامل می شود.
براساس آمار سرشماری نفوس و مسکن 1395، 141 هزار و 858 نفر در 284 روستای استان سمنان زندگی می کنند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب