21:16:57 - چهار شنبه 13 دسامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
وزارت اطلاعات: باند بزرگ جعل اسکناس متلاشی شد
کانال تلگرام سمنان لاین

طی یک سلسله اقدامات اطلاعاتی یکی از بزرگترین شبکه‌ها و کارگاه‌های طراحی، چاپ و توزیع انواع اسکناس و چک‌پول‌های تقلبی در کشور توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) در اداره‌کل اطلاعات استان کرمانشاه شناسایی و با هماهنگی قضایی متلاشی شد.

در بازرسی از مخفیگاه و محل کارگاه این باند مقادیر قابل توجهی اسکناس، چک‌پول تقلبی، امکانات و تجهیزات بسیاری شامل انواع دستگاه‌های چاپ حرفه‌ای، ابزارآلات لازم برای طراحی، دستگاه‌های رایانه‌ای و نرم‌افزار و ده‌ها بسته کاغذ مخصوص که حکایت از اقدامات گسترده تخصصی و حرفه‌ای اعضای این شبکه دارد کشف و توقیف گردید.

حجم قابل توجهی از انواع اسکناس و چک‌پول‌های جعلی طی ماههای اخیر توسط اعضای این باند چاپ و به استان‌های همجوار و استان تهران منتقل گردیده و مورد استفاده باندهای جرایم سازمان‌یافته قرار گرفته است.

بررسی مقدماتی از امکانات فنی برآوردها حکایت از آن دارد که باند مذکور طی حداقل یک سال گذشته ده‌ها میلیارد ریال انواع اسکناس و چک‌پول تقلبی تولید و توزیع نموده‌اند.

تعدادی از عوامل و اعضای این باند طی ماه‌های اخیر توسط این اداره کل شناسایی و دستگیر گردیدند و به‌دلیل پیچیدگی فعالیت اعضای اصلی باند، اقدامات اطلاعاتی برای شناسایی کارگاه اصلی در دستور کار سربازان گمنام امام زمان(عج) قرار گرفت و سرکرده اصلی باند در حین ارتکاب جرم و در محل کارگاه شناسایی و دستگیر گردید.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب