13:17:18 - دوشنبه 11 دسامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
80 درصد مبلمان شهری استان سمنان برای تردد معلولان مناسب نیست
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان سمنان گفت : 80 درصد مبلمان شهری این استان برای تردد معلولان مناسب نیست.

به گزارش سمنان لاین اکرم اندرخور روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا با تاکید بر ضرورت بهینه سازی مبلمان شهری و برقراری عدالت در استفاده از امکانات و درنظر گرفتن نیازها و خواسته های معلولان افزود : 12 هزار معلول زیر پوشش این اداره کل هستند که برای تامین نیازمندی های آن ها باید توجه جدی شود.
این تعداد افراد معلول، پنج هزار و 550 زن و بیش از هفت هزار مرد هستند.
وی اظهارداشت : استان سمنان دارای 797 معلول بینایی، 2 هزار و 591 معلول ذهنی، یک هزار و 398 معلول شنوایی، یک هزار و 93 معلول در حوزه اعصاب و روان، سه هزار و 95 معلول جسمی حرکتی، 2 هزار و 500 سالمند و یک هزار و 154 افراد چند معلولیتی است.
اندرخور ادامه داد : باید در طراحی‌های مبلمان شهری نیازها و محدودیت‌های جامعه معلولان موردتوجه جدی قرار گیرد و بستر مناسب برای تردد آنان فراهم شود.
معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان سمنان خاطرنشان کرد : در چند سال گذشته فعالیت‌های مطلوبی در سمنان بخصوص مرکز استان درزمینه مناسب ‌سازی مبلمان شهری و ساختمان‌ها برای معلولان نگرفته است.
اندر خور با تاکید بر این‌که ساخت و ساز طرح های عمرانی در سمنان نقص‌هایی دارد و جایگاه معلولان در آن تبیین نشده است،تصریح کرد: تکریم افراد باید بر مدار انسانیت باشد.
وی اضافه کرد : بحث مبلمان شهری برای رفت و آمد معلولان 30 سال پیش در کشور مطرح شده است و شهرداری و سازمان نظام مهندسی سمنان باید در اجرای طرح‌های خود، بازنگری داشته باشند.
سازمان بهزیستی کشور از مهم ترین نهادهای حمایتی دولتی است که از طریق بودجه عمومی به افراد معلول و محروم جامعه کمک می‌کند.
پس از پیروزی انقلاب، سازمان بهزیستی کشور از ادغام سازمان‌های خیریه و حمایتی که در این بخش فعالیت می‌کردند، آغاز به کار کرد.
در استان سمنان حدود 22 هزار مددجو از بهزیستی خدمات مختلف می‌گیرند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب