1:21:38 - دوشنبه 11 دسامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
معاون سیاسی امنیتی استاندار؛
ضرورت بازگشت معتادان به جامعه، توسط نهادهای مسئول
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان گفت: ایجاد اشتغال برای بهبود یافتگان اعتیاد به مواد مخدر از سوی مسوولان دستگاه های اجرایی و خیرین در این استان فرهنگ سازی شود.

به گزارش سمنان لاین ازایرنا، محمود قنبری روز یکشنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدردر سالن غدیر استانداری، افزود: تبیین فرهنگ کمک و حمایت از معتادان بهبود یافته درایجاد انگیزه و بازگشت این افراد به زندگی مؤثر است .
وی استفاده از راهکارهای اساسی برای بازگشت معتادان به جامعه، توسط نهادهای مسوول را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: باید با آگاه‌سازی و ارایه برنامه‌های آموزشی جلوی گسترش این پدیده شوم را گرفت و اگر کسی دچار این آسیب شد و سپس به بهبودی نسبی رسید باید با تکیه بر ظرفیت‌های اجتماعی، ورزشی و تشویقی زمینه‌ای برای بازگشت به زندگی فراهم شود.
قنبری با تأکید بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت فرهنگی و تکریم معتادان بهبودیافته برای بازگشت به کار، بکارگیری آنان درواحد‌های تولیدی ،خدماتی و صنعتی را یک ضرورت دانست و یادآور شد: باید تلاش کرد تا زمینه اصلاح و بهبودی این افراد را در جامعه فراهم شود.
وی به تعهد ایجاد اشتغال برای 300 نفر از بهبودیافته‌‌گان اعتیاد تا پایان امسال در سمنان اشاره کرد و افزود: تلاش می‌شود با پیگیری‌های کمیته‌های مرتبط، از این افراد حمایت شود و با در جریان قرار گرفتن توانمندی آنان ، زمینه اشتغال آنان هم فراهم شود.
قنبری با تاکید بر هم‌افزایی دستگاه‌های مرتبط برای فراهم آوردن بستر کار برای این افراد ادامه داد: نجات معتاد نجات جامعه است و رهبر انقلاب هم درراستای کاهش آسیب‌های اجتماعی و به ویژه این بلای خانمان سوز تاکیدهای فراوانی داشتند.
در این نشست، مهم ترین اقدامات خود را در بحث حمایت، وروند درمانی معتادان ایجاد اشتغال، کمک با ارایه یاری‌برگ‌ها و حمایت‌های اجتماعی و فرهنگی تشریح شد0

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب