2:23:02 - چهار شنبه 6 دسامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آفتاب آمد دلیل آفتاب/ « 30 میلیارد تومان » اعتبار برای فرودگاه شاهرود جذب شد
کانال تلگرام سمنان لاین

شاهرود- سمنان لاین – مدیر فرودگاه شاهرود گفت: با تلاش مسوولان در چند ماه گذشته 300 میلیارد ریال برای توسعه فرودگاه این شهرستان جذب شده است.(قابل توجه افرادیکه مدتهاست از ساخت مردمی این فرودگاه سخن می گویند و مدعی فقدان اعتبارات دولتی برای فرودگاه شاهرود و بی عدالتی در استان هستند)

به گزارش سمنان لاین ، مرتضی حمیدپور سه شنبه در نشست شورای اداری شاهرود، در سرسرای ولایت فرمانداری این شهرستان افزود: برنامه های کوتاه و میان مدت هم برای توسعه شاهرود در نظر گرفته شده و برخی از آنان اجرا شده است.
به گزارش سمنان لاین ازایرناوی تاکید کرد: حادثه زلزله در کرمان و کرمانشاه، باردیگر نقش تعیین کننده فرودگاه ها در امدادرسانی به زلزله زدگان را نشان داد و به همین دلیل آماده سازی زیرساخت های فرودگاه شاهرود نیز سرعت بیشتری گرفت.
مدیر فرودگاه شاهرود به احداث نیروگاه برق شاهرود هم اشاره کرد و گفت: این نیروگاه با 2 ژنراتور در مدت سه ماه آماده شده و به صورت آزمایشی آغاز به کار کرد و در دهه فجر به بهره برداری می رسد.
حمیدپور اضافه کرد: احداث پست پاساژ و جابجایی خط انتقال برق 20 کیلوولت فرودگاه نیز از دیگر اقدامات انجام شده است.
وی با بیان اینکه میزان مصرف برق بلوار فرودگاه شاهرود اکنون 25 درصد کاهش یافته، افزود: نصب تجهیزات ناوبری هوایی و دستگاه vor، حذف سیستم کاغذی و برقراری ارتباط تصویری با دیگر فرودگاه ها هم در فرودگاه شاهرود انجام شد.
حمیدپور به ایجاد مسیر هوایی طبس-شاهرود هم اشاره کرد و گفت: برج مراقبت فرودگاه تکمیل شده و آماده بهره برداری در دهه فجر است.
وی یادآور شد: پیگیری دریافت انشعاب گاز، راه اندازی جایگاه سوخت موقت و دایم، طرح توسعه پایانه فرودگاه به مساحت یک هزار و 800 متر مربع و تطویل باند و توسعه سطوح پروازی هم از برنامه های توسعه فرودگاه در سال جاری بود.
مدیرفرودگاه شاهرود ادامه داد: با همکاری اداره آموزش و پرورش شهرستان، در راستای فرهنگ سازی و تبیین نقش و جایگاه فرودگاه در توسعه یافتگی منطقه و بهبود شرایط کسب و کار،دانش آموزان مدارس از فرودگاه شاهرود دیدن کردند.

به گزارش سمنان لاین گرفتن مجوز مرز هوایی برای فرودگاه شاهرود یکی از برنامه های مسوولان شهرستان شاهرود و استان سمنان است تا امکان صادرات محصولات کشاورزی !!! به خارج از کشور فراهم شود.

 

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب